Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

03.09.2018
Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku oraz Miejski Zakład Komunikacji zapraszają do przyłączenia się do obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.
 
16-22 września „Korzystam z MZK” – zamiast auta należy wybrać miejską komunikację. 
Należy wypełnić  deklarację,  dołączyć do niej skasowane bilety MZK w dn. 16-22 września, bądź skserowany bilet miesięczny, dekadowy oraz należy napisać krótką informację na temat podróży komunikacją miejską i przynieś je do Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku do dnia 26 września 2018 r., aby otrzymać upominek.
 
 
19 września „Dzień otwarty MZK” – bezpłatne zwiedzanie Miejskiego Zakładu Komunikacji dla grup szkolnych i przedszkolnych. 
Zapraszamy do zapisów na zwiedzanie zakładu MZK w Ełku. Zgłoszone grupy będą miały zapewniony wynajęty, bezpłatny transport autobusem MZK z przystanku przy placówce do zakładu MZK i z powrotem.
Czas zwiedzania: ok 1 godz.
 
dostepne godziny:
8:30 - 9:30 - zajęte
9:30 - 10:30 - zajete
10:30 - 11:30- zajęte
11:30 - 12:30 - zajęte
12:30 - 13:30 - zajęte
 
Czas odjazdów może ulec przesunieciu o ok. 10-15 minut.
 
Zapisy grup:
87 610 16 24
r.cimochowska@cee.elk.pl
 
20 września „Turniej rowerowy”możliwość zmierzenia się uczniów z zagadnieniami dotyczącymi zasad ruchu drogowego oraz sprawdzenie umiejętności poruszania się w ruchu miejskim. Zmagania drużynowe. 
 
W ogrodzie Centrum Edukacji Ekologicznej uczniowie klas IV-VIII pokonają tor przeszkód oraz przemierzą określoną trasę z zastosowaniem się do znaków poziomych i pionowych. Uczestnicy miło spędzą czas i jednocześnie sprawdzą umiejętność prawidłowego uczestnictwa w ruchu miejskim. Najlepsze drużyny zostaną nagrodzone, a wszystkich uczestników zaprosimy na ognisko z kiełbaskami.
 
 
 
Karty zgłoszenia można przesłać na adres mailowy:
r.cimochowska@cee.elk.pl
lub dostarczyć osobiście do CEE w Ełku
 
22 września „Dzień bez samochodu” – bezpłatny przejazd komunikacją miejską za okazaniem dowodu rejestracyjnego.
Wszystkie osoby, które pozostawią w domu swoje samochody będą uprawnione wraz z rodzinami do darmowych przejazdów komunikacją miejską. Dowód rejestracyjny upoważnia  do darmowego przejazdu osobę, na którą został wystawiony. Członkowie rodziny mogą korzystać z przejazdu wyłącznie w obecności posiadacza dowodu rejestracyjnego.