Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

09.09.2019
Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku oraz Miejski Zakład Komunikacji zapraszają do przyłączenia się do obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.
 
16-22 września „Korzystam z MZK” – zamiast auta należy wybrać miejską komunikację. 
Należy wypełnić  deklarację,  dołączyć do niej skasowane bilety MZK w dn. 16-22 września, bądź skserowany bilet miesięczny, dekadowy oraz należy napisać krótką informację na temat podróży komunikacją miejską i przynieś je do Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku do dnia 27 września 2019 r., aby otrzymać upominek.
 
 
22 września „Dzień bez samochodu” – bezpłatny przejazd komunikacją miejską za okazaniem dowodu rejestracyjnego.
Wszystkie osoby, które pozostawią w domu swoje samochody będą uprawnione wraz z rodzinami do darmowych przejazdów komunikacją miejską. Dowód rejestracyjny upoważnia  do darmowego przejazdu osobę, na którą został wystawiony. Członkowie rodziny mogą korzystać z przejazdu wyłącznie w obecności posiadacza dowodu rejestracyjnego.
 
22 września "Rajd rowerowy - Rowerem przez Wigierski Park Narodowy" - propagowanie aktywnego spędzania czasu wolnego. Wybranie alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania. 
 
25 września „Turniej rowerowy”możliwość zmierzenia się uczniów z zagadnieniami dotyczącymi zasad ruchu drogowego oraz sprawdzenie umiejętności poruszania się w ruchu miejskim. Zmagania drużynowe. 
 
W ogrodzie Centrum Edukacji Ekologicznej uczniowie klas IV-VIII pokonają tor przeszkód oraz przemierzą określoną trasę z zastosowaniem się do znaków poziomych i pionowych. Uczestnicy miło spędzą czas i jednocześnie sprawdzą umiejętność prawidłowego uczestnictwa w ruchu miejskim. Najlepsze drużyny zostaną nagrodzone, a wszystkich uczestników zaprosimy na ognisko z kiełbaskami.
 
 
 
Karty zgłoszenia można przesłać na adres mailowy:
r.cimochowska@cee.elk.pl
lub dostarczyć osobiście do CEE w Ełku
 
 
 
Korzystamy z dofinansowania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.