Rajd rowerowy z piramidą w tle

12.06.2019

 

Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku , Nieformalne Towarzystwo Krajoznawstwa i Turystyki Aktywnej serdecznie zapraszają na rajd rowerowy. Podczas „Rajdu z piramidą w tle” uczestnicy poznają dzieje znanego pruskiego rodu Fahrenheid, odwiedzą też związany z nim „polski skrawek Egiptu”, czyli piramidę w Rapie. Pokonają 70 km malowniczej trasy (asfalty, szutry, fragment szlaku Green Velo).  W Gołdapi zatrzymają się na chwilę przy XIX-wiecznym cmentarzu żydowskim. W Rogalach i Żabinie zobaczą też dwa zabytkowe kościoły. W Rapie będą mieli możliwość obejrzenia  efektów, niedawno wykonanych, prac remontowych, które uratowały  piramidę przed zniszczeniem.  Na szlaku spotkają też kilka kamieni pamiątkowych, pomników z czasów Prus Wschodnich, m.in. obelisk poświęcony Paulowi Hindenburgowi w Boćwince. Większy postój planowany jest w Baniach Mazurskich - miejscowości słynącej m.in. z przepysznych, rozpływających się w ustach kartaczy i tradycyjnych lodów. Po powrocie do Gołdapi uczestnicy  będą mogli chwilę odpocząć  i odprężyć się w chłodzie, który dają tężnie solankowe i Jezioro Gołdap, a także skorzystać z Pijalni Wód Mineralnych i Leczniczych 

Prowadzący - Andrzej Salik z TKiTA. 

TRASA: Gołdap – Piękne Łąki –Wikajcie -  Mazucie – Pietraszki – Audyniszki -Jagoczany – Rogale – Widgiry – Radkiejmy - Żabin – Rapa – Banie Mazurskie – Boćwinka – Jabłońskie – Gołdap  (ok. 70 km)

Dnia: 23 czerwca (niedziela)
start: godz. 6:30 
CEE w Ełku, ul. Parkowa 12
powrót około godz. 19:00

 

UWAGA: Należy dostosować ubiór do panującyh waunków atmosferycznych, prowiant i woda na czas trwania rajdu. 

KOSZT: 30,00 zł/os. 
transport uczestników i rowerów na trasie Ełk - Gołdap - Ełk 
 

* Opłatę należy uiścić w siedzibie CEE w Ełku na ul. Parkowej 12 do dnia 19 czerwca (środa) do godz. 15:00 

 

Mamy bardzo ograniczona ilość osób w związku z tym, osoby, które nie dostaną się na listę uczestników, mogą dołączyć się do nas w Gołdapii. (dojazd we własnym zakresie) Prosimy o wcześniejszą informację. 

Mapa przejazdu :

 

Zapisy:
tel. 87/ 610 16 24
mailowo: e.sigiel@cee.elk.pl