Rowerem i pieszo przez Puszczę Augustowską

16.09.2020

 

Zapraszamy na pierwszy wyjazd z cyklu "Rowerem i pieszo przez Parki Narodowe i Krajobrazowe cz.4". Tym razem udamy się do Puszczy Augustowskiej - Puszcza Augustowska jest jednym z największych kompleksów leśnych Polski, a wraz z puszczami Litwy i Białorusi bezpośrednio z nią sąsiadującymi, stanowi jeden z największych zwartych kompleksów Europy. Powierzchnia Puszczy Augustowskiej wynosi ponad 1100 km2. Polany puszczańskie zajmują enklawy wiejskie i osady leśne. Napotkać tu można liczne jeziora, miejscami także podmokłe łąki i torfowiska. Puszcza i Jeziora Augustowskie wraz z doliną Rospudy stanowią obszary chronionego krajobrazu.

Dnia: 27 września (niedziela)
start: godz. 7:30
wyjazd z Ełku : godz 8:00
miejsce: CEE w Ełku
powró około godziny 17:00
 

 

RAJD PIESZY- trasa ok 18 km. RAJD ROWEROWY - trasa ok 30 km

 

Trasa: Przewięź - obejście Jeziora Długioego Augustowskiego z przeprawą przez rzeczkę Dłużankę (trasa wiedzie przez rezerwat Jezioro Kalejty, w większości zalesionym kilkudziesięcioletnimi sosnami brzegiem jeziora) czas pokonania około 5-6 godzin 

Prowadzący - przewodnik turystyczny Jarosław Wasilewski 

Trasa: Przewięź (parking przy plaży "Patelnia") - Studzieniczna - Sajenek - Augustów - Klonownica - Przewięź (parking przy plaży "Patelnia") 

Rajd brzegiem jezior: Studzieniczna, Sajenek, Sajno, Necko i Białe. Wzdłuż Kanału Bystry i rzeki Netta. Przyjemna trasa, piękne widoki, w większości leśne szutry i ścieżki rowerowe (m.in. fragmenty szlaku Green Velo). Przerwy na zwiedzanie: 1) Studzieniczna, 2)  Augustów - port i Muzeum Ziemi Augustowskiej.

Prowadzący - instruktor turystyki rowerowej - Andrzej Salik

 
Spotykamy się pod CEE w Ełku o godzinie 8:00, uczestnicy jadą autokarem, natomiast rowery będą na przyczepie rowerowej. Rajd rowerowy i marsz rozpocznie się w miejscowości Przewieśź. Na zakończenie odbędzie się wspólne ognisko przy plaży "Patelnia" - produkty we własnym zakresie. 
 

Grupa rowerowa będzie mogła zwiedzić Muzeum Ziemi Augustowskiej (Dział Historii Kanału Augustowskiego) - bilet normalny 8 zł (prosze mieć ze soba drobne pieniądze) 

impreza jest bezpłatna

ILOŚĆ MIEJSC JEST MOCNO OGRANICZONA !!

DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ. 

Zapisy:
87/6101624
e.sigiel@cee.elk.pl

 

Działanie współfinansowane z budżetu Miasta Ełku w ramach projektu "Rowerem i pieszo przez Parki Narodowe i Krajobrazowe cz.4"