Rowerem i pieszo przez Puszczę Knyszyńską

30.07.2019

 

Zapraszamy na kolejny wyjazd z cyklu "Rowerem i pieszo przez Parki Narodowe i Krajobrazowe cz.3". Tym razem udamy się do Puszczy Knyszyńskiej - Puszcza Knyszyńska jest jednym z niewielu terenów leśnych w Polsce, który wykazuje sporo cech naturalności. Jej największe walory to drzewostany ze wspaniałym ekotypem sosny supraskiej, urozmaicona rzeźba terenu, liczne źródliska, interesujące zespoły roślinne oraz bogaty świat ptaków śródleśnych krajobrazów. Oprócz wspaniałej przyrody Puszcza ma do zaoferowania liczne walory kulturowe i pamiątki historii.

Dnia: 11 sierpnia (niedziela)
start: godz. 6:30 
miejsce: CEE w Ełku
powró około godziny 20:00
 

 

RAJD PIESZY- trasa ok 12km RAJD ROWEROWY - trasa ok 30 km

 

Trasa rajdu będzie wiodła częścią jednego z najciekawszych szlaków pieszych Puszczy Knyszyńskiej - Borami Dorzecza Supraśli, po drodze Jezioro Komosa, grupa zajrzy też do Rezerwatu Krasne  (źródlisko i sosny masztowe). Dalsza część rajdu wiedzie przez różnego rodzaju siedliska przyrodnicze (bór świerzy,mszar sosnowy bagienny) i bory mieszane charakterystyczne dla Puszczy Knyszyńskiej.Możliwy krótki postój na Kociej Górce nad Jeziorem Komosa.

Prowadzący - przewodnik turystyczny Ryszard Piwowarczyk

Trasa wiedzie charakterystycznymi dla Puszczy Knyszyńskiej borami. Na trasie zobaczymy małe urokliwe wsie puszczańskie -Surażkowo i Łaźnie , Leśną Galerię Rzeźb Powstania Styczniowego Ryszarda Bołtowicza, rajd skończymy zwiedzaniem Arboretum w Kopnej Górze.

Możliwość zajrzenia do Gospodarstwa Agroturystycznego "Ritowisko" w Surażkowie.

Prowadzący - przewodnik turystyczny PK Puszczy Knyszyńskiej

 
Spotykamy się pod CEE w Ełku o godzinie 6:30, uczestnicy jadą autokarem, natomiast rowery będą na przyczepie rowerowej. Rajd rowerowy i marsz rozpocznie się w miejscowości Supraśl. Na zakończenie odbędzie się ognisko - produkty we własnym zakresie. 
 
Będzie możliwość wejścia i zwiedzenia ekspozycji w siedzibie Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej ( bilet normalny - 5zł, ulgowy  - 3z zł)

 

ILOŚĆ MIEJSC JEST MOCNO OGRANICZONA !!

DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ. 

Zapisy:
87/6101624
e.sigiel@cee.elk.pl

 

Działanie współfinansowane z budżetu Miasta Ełku w ramach projektu "Rowerem i pieszo przez Parki Narodowe i Krajobrazowe cz.3"