Rowerem i pieszo przez Puszczę Romincką

24.04.2017
 
Niewielkie skrawki kraju, starannie wybrane ze względu na niezwykły krajobraz, tętniący życiem świat zwierzęcy i często unikatowe siedliska roślinności to skrawki Północno-Wschodniej Polski niemal nieskażone ludzką ręką i podlegające ścisłej bądź częściowej ochronie. Z tych samych powodów, dla których są chronione, są one dla nas niebywale atrakcyjne. Nikomu nie trzeba przecież tłumaczyć, że najprzyjemniej jeździ się tam, gdzie jest naprawdę pięknie i dziko. Centrum Edukacji Ekologicznej wraz z Ełckim Stowarzyszeniem Ekologicznym serdecznie zapraszają na rajd rowerowy i marsz Nordic Walking.
 
W trakcie trwania imprezy odbędzie się ognisko (produkty we własnym zakresie). 
 
Dnia: 14 maja (niedziela)
Zbiórka: godz. 8:00 , parking przed CEE w Ełku, ul. Parkowa 12 
Wyjazd godz.: 8:30
Rozpoczęcie rajdu i marszu w Puszczy Rominckiej, godz.: 10:00
czas trwania rajdu i marszu : około 5 godzin
Powrót do Ełku około godz.: 18:00
 
Rajd rowerowy i marsz Nordic Walking jest bezpłatny
 
 
TRASA
ŚRODEK LOKOMOCJI
EŁK – GALWIECIE (PARK KRAJOBRAZOWY PUSZCZY ROMINCKIEJ)
 
BUS + PRZYCZEPKA ROWEROWA
TRASA RAJDU ROWEROWEGO (ok. 35 km)
 Gospodarstwo agroturystyczne Puszcza Romincka -  jedziemy przez wieś Galwiecie do mostów w Botkunach - ścieżka edukacyjna Rechot i wieża widokowa przy jez. Ostrówek - Puszcza Romincka, to mazury garbate, czyli nieustanne podjazdy i zjazdy, w zależności od samopoczucia zahaczymy o kamień Skowronnka, lub pojedziemy bezpośrednio do kamienia Kanherta - wieś Czarnowo – okolice rezerwatu  Mechacz Wielki – okolice rez. Boczki – powrót  do bazy w zależności od samopoczucia puszczą, lub asfaltem przez Budwiecie, Pluszkiejmy, Galwiecie.
 
TRASA MARSZU NORDIC WALKING (ok. 15 km)
Botkuny - mosty kolejowe na rzece Jarce - leśniczówka Jędrzejów - ścieżka przyrodnicza "Rechot" nad jeziorem Ostrówek - wędrówka odcinkami szlaków turystycznych, ale też i wędrówka po za utartymi szlakami - ścieżka przyrodnicza "Ptaki Puszczy Rominckiej" - gospodarstwo agroturystyczne "Puszcza Romincka"
ROWER
 
 
 
 
 
 
 
MARSZ 
 
GALWIECIE (PARK KRAJOBRAZOWY PUSZCZY ROMINCKIEJ)  - EŁK
BUS + PRZYCZEPKA ROWEROWA

Prowadzącym rajd rowerowy będzie Maciej Kordjak,  przewodnik turystyczny, który poprowadzi nas po najpiękniejszych przyrodniczych terenach Parku.  

Prowadzącym marsz Nordic Walking będzie Jarosław Wasilewski - licencjonowany przewodnik po województwie warmińsko-mazurskim i instruktor turystyki kwalifikowanej o specjalności turystyka piesza nizinna. 

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA, DECYDUJE PIERWSZEŃSTWO ZGŁOSZEŃ !!
 
Zapisy:
87/610 16 24
e.sigiel@cee.elk.pl
 
 
"Zadanie: Rowerem i pieszo przez Puszczę Romincką współfinasowany jest z  budżetu Miasta Ełku
w ramach projektu "Rowerem i pieszo przez Parki Narodowe i Krajobrazowe"