Statkiem po trawie

01.10.2021

 

Regularne rejsy na trasie Ostróda - Stare Jabłonki odbywały się w latach 70-tych ubiegłego stulecia. Cieszyły się ogromną popularnością z uwagi na urzekający krajobraz.
18-kilometrowa trasa zwana Szlakiem Szeląga wiedzie przez Jezioro Drwęckie, Pauzeńskie, Szeląg Wielki i Szeląg Mały. Statki dwukrotnie pokonują śluzy, w Ostródzie i Małej Rusi, co prócz niezwykle urzekającego krajobrazu cechującego całą trasę jest wspaniałym przeżyciem dla każdego uczestnika rejsu. Piękne otoczenie odcinka z Ostródy do Starych Jabłonek cenione jest w szczególności przez kajakarzy, którzy szczególnie upodobali sobie te ciche i niezatłoczone odgałęzienie Kanału Elbląskiego.
Na szlaku można napotkać chronione gatunki ptaków, wśród nich majestatycznego bielika, ale również żurawie, czaple czy perkozy. Ze względu na swoje walory przyrodnicze i kulturowe teren został objęty ochroną prawną w formie Obszaru Chronionego Krajobrazu Kanału Elbląskiego.
Poznawanie istniejącego tu bogactwa natury i doznawanie wrażeń estetycznych jest możliwe szczególnie podczas spokojnych rejsów kanałem. Jest to idealna wycieczka dla osób poszukujących chwili relaksu oraz miłośników pięknych krajobrazów stworzonych przez człowieka w harmonii z naturą.

 

Dnia: 10 października (niedziela)

zbiórka, godz. 5:00 rano

miejsce: parking przed CEE w Ełku

powrót około godz. 21:00

Program:

godz. 5:00 - zbiórka na parkingu przed CEE w Ełku
godz. 5:15 - wyjazd autokarem do Ostródy
godz. 9:30 - rozpoczęcie rejsu Ostróda - Stare Jabłonki
godz.12:30-14:30 zwiedzanie Ostródy z przewodnikiem (wejście do muzeum, prezentacja dawnego ubioru rycerza + prezentacja broni palnej ) wejście na wieżę widokową ukazującą panoramę Ostródy
+ - godz. 14:30-15:30 - czas wolny na obiad
godz. 16:00 - powrót do Ełku

 

kosz: 50,00 zł / os.

opłata biletu na rejs/ opłata przewodnika, transport

 

Zapisy:

tel. 87 610 16 24