V MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI „Śladami polskości”

22.10.2019

 

Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku, Towarzystwo Krajoznawstwa i Turystyki Aktywnej, Ełckie Stowarzyszenie Ekologiczne oraz Gmina Prostki serdecznie zapraszają do aktywnego uczczenia 101 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI.. Marsz NW odbędzie się na trasie: Prostki – Ostrykół – Prostki (ok. 10 km)

Dnia 11 listopada 2019 (poniedziałek)

Start godz. 8.45
Miejsce spotkania: park Mikołaja Kopernika
Powrót do Ełku: ok. godz. 16.30

 

Spotykamy się w Ełku w parku Mikołaja Kopernika o godz. 8.45. Po zrobieniu pamiątkowej fotografii na tle muralu upamiętniającego 100 rocznicę odzyskania niepodległości, pojedziemy do Prostek.

Jedziemy prywatnymi samochodami. Propagujemy zrównoważony transport - postaramy się, aby w każdym samochodzie był komplet (osoby dosiadające się do samochodu płacą po 10 zł/os. dla kierowcy na paliwo).Samochody zaparkujemy na parkingu Biedronki w Prostkach.

Podczas tegorocznego Marszu Niepodległości naszym gospodarzem będzie Gmina Prostki.

Godz. 9.30 - start przy Domu Spotkań z Kulturą w Prostkach (ul. 1go Maja 34). Po rozgrzewce przeprowadzonej przez instruktorkę Nordic Walking Alicję Tracichleb-Salik, udamy się na marsz. „Śladami polskości” poprowadzi nas historyk Rafał Wilczewski – Wójt Gminy                         Prostki. Nad bezpieczeństwem będą czuwali członkowie TKiTA.

Po zakończeniu marszu Gmina Prostki zaprasza nas do Domu Spotkań z Kulturą na ciepłą herbatę i poczęstunek. Nasz Gospodarz przewidział także strawę dla ducha:

Godz. 13.00       –  „W imię Ojca” – koncert muzyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży.
Ok. godz. 13.30 – Otwarcie wystawy „Józef Piłsudski – od zesłańca do Marszałka” – Wójt Gminy Prostki Rafał Wilczewski.
                              Gospodarz zadbał również o zachowanie tradycji naszego Marszu Niepodległości: „Śpiewamy dla Niepodległej” – wspólny śpiew uczestników wydarzenia przy akompaniamencie gitar. Przewidziane są także inne niespodzianki.

 

Zabierzcie ze sobą:
- 10 zł dla kierowcy,
- ciasta, ciastka, przekąski, które dołożymy do poczęstunku przygotowanego przez Gminę Prostki,
- biało-czerwone flagi, kotyliony, chorągiewki, itp.
- herbatę i „coś na ząb” na trasę,
- odzież dostosowaną do pogody,
- i oczywiście kije.

 

Zapisy:
87 610 16 24
e.sigiel@cee.elk.pl

 

Korzystamy z dofinansowania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie