Eko wariacje na wakacje

14.06.2021

 

 

„Ekowakacje” to forma łączącą zabawę z możliwością poznania zagadnień przyrodniczo-ekologicznych. Dzieci będą mogły skorzystać z szeregu przygotowanych specjalnie dla nich atrakcji, dzięki którym nie tylko znajdą rozrywkę, ale i poznają wiele informacji na temat otaczającego świata.

 

Turnusy:

I 5-9 lipca 2021 BRAK MIEJSC
II 12-16 lipca 2021 (4 wolnych miejsc; stan na dzień 16.06.)
III 19-23 lipca 2021 BRAK MIEJSC
IV 26-30 lipca 2021 BRAK MIEJSC
 
godz. 9:00-13:00

 

Opis programu

"Ekowakacje" to forma łącząca zabawę z nauką i możliwością zrobienia czegoś namacalnego, co rozbudza w dzieciach chęć aktywnego uczestniczenia w zajęciach i bliższego poznania zagadnień przyrodniczo-ekologicznych. Dzieci będą mogły korzystać z szeregu przygotowanych specjalnie dla nich atrakcji, dzięki którym nie tylko znajdą rozrywkę, ale i poznają wiele informacji na temat przyrody, ekologicznego stylu życia i zdrowia. Zajęcia prowadzone będą metodami aktywizującymi grupę, z wykorzystaniem technik twórczego myślenia, zajęć ruchowych i eksperymentalnych. Niektóre zajęcia uzupełnione będą krótkimi filmami i prezentacjami multimedialnymi. Jedną z najważniejszych zasad nauczania o przyrodzie i ochronie środowiska jest jak najszersze stosowanie metod obserwacyjnych i doświadczeń, gdyż dziecko najlepiej przyswaja i rozumie nowe treści poznając je w sposób twórczy , aktywny, gdy angażuje w ten proces różne zmysły. Taką możliwość stworzymy na zajęciach podczas ferii letnich, które oparte będą na różnego typu obserwacjach (terenowych, mikroskopowych), doświadczeniach i eksperymentach.

 

Zapisy uczestników przyjmowane są na podstawie dostarczonej do CEE wypełnionej karty kwalifikacji oraz uiszczenia opłaty w wysokości  50zł/turnus (tydzień).

KARTA KWALIFIKACJI

Karty kwalifikacji dostępne są również w sekretariacie Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku

REGULAMIN PÓŁKOLONII

Wpłaty można dokonać gotówką w sekretariacie CEE lub przelewem. Potwierdzenie przelewu proszę wysyłać na adres biuro@cee.elk.pl

DANE DO PRZELEWU

 

Uczestnicy półkolonii powinni być zaopatrzeni w dobry humor oraz II śniadanie i napój

 

Dodatkowe informacje:

Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku

ul.Parkowa 12

87 610 16 24

biuro@cee.elk.pl