Galerie

28.02.2020

21 lutego odbyły się warsztaty zielarskie "Domowa apteczka - jakie specyfiki warto w niej mieć?" prowadzone przez Hannę Michoń. Zrobiliśmy przegląd najlepiej sprawdzających się ziołowych leków i surowców. Porozmawialiśmy o tym, jakie zioła przydają się przy gorączce i przeziębieniu, co zastosować na siniaki czy rany, jak poradzić sobie z oparzeniami po nadmiernym opalaniu. W trakcie spotkania wspólnie przygotowaliśmy ziołową mieszankę wspomagającą trawienie. W spotkaniu uczestniczyło 25 osób.

PRZEPIS NA ZIOŁOWĄ MIESZANKĘ

26.02.2020

W dniu 23 lutego Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku, Nieformalne Towarzystwo Krajoznawstwa i Turystyki Aktywnej zaprosili na wędrówkę pieszą po bezdrożach z cyklu - 4 Pory Roku na Bagnach. Udaliśmy się do Biebrzańskiego Parku Narodowego a dokładniej wędrowaliśmy wokół Fortu 4 ( ok. 10 km). Naszym przewodnikiem był Przemysław Mydliński z Biebrzańskiego PN. Niezwykle pouczająca i ciekawa wyprawa. Widzieliśmy łosie, sarny, zające, żurawie, czaple. Przyroda budzi się do życia. Dziękujemy za udział i piękne zdjęcia . Fotograf: Grzegorz Przyborowski. 

17.02.2020
14 lutego 2020 naszym gościem był Adam Zbyryt - ornitolog z Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Wprowadził nas w świat literatury przyrodniczej i opowiedział o wielu ciekawych publikacjach. Rynek wydawniczy pełen jest niesamowitych książek poruszających przeróżne aspekty funkcjonowania świata roślin i zwierząt. Najczęściej dotyczą one niesamowitych zdolności intelektualnych zwierząt, które coraz bardziej przybliżają je do ludzi. Wiele skupia się również na aspektach moralnych i naszych relacjach ze zwierzętami. Inne przybliżają fascynujące sylwetki samych badaczy. Które warto przeczytać? Czego dotyczą? O tym i wielu innych ciekawostkach na temat książek przyrodniczych dowiedzieli się uczestnicy prezentacji. Na zakończenie, wystąpił również Marek Pióro - autor dówch książek "Kalendarz ptaków" oraz "Plamka Mazurka", z którym mieliśmy okazję porozmawiać jego publikacjach.
W spotkaniu uczestniczyło 15 osób. 
 
 
 

Seiten