Galerie

23.03.2023
Co to jest bioróżnorodność? Jak możemy dbać na codzień o siebie, o swoje bliskie otoczenie a tym samym uratować planetę? Jak powrócić do natury, połączyć się z nią i czerpać z tego korzyści? O tym dowiedzieli się uczestnicy spotkania na temat bioróżnorodności w Centrum Edukacji Ekologicznej w dniu 21.03.2023. Każdy mógł również spróbować swoich sił w rysunku botanicznym i technice akwareli. Warsztaty rysunku botanicznego to uwrażliwienie na piękno przyrody, ale też odnalezienie spokoju, redukcja stresu, poczucie relaksu.  spotkanie poprowadziła Paulina P.Nowacka - mgr inż. zootechniki, obecnie grafik komputerowy i ilustrator. Ukończyła ilustrację i grafikę w City of Glasgow College w Szkocji. Od 9 lat matka oraz rolniczka posiadająca domową przetwórnię oraz suszarnię ziół gdzie suszy i przetwarza to co natura daje (dżemy i soki, octy, syropy…) jej w siedlisku położonym pośród łąk i lasów. Pobiera nauki w Instytucie Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych. Swe zainteresowanie ziołami zaczęła od zafascynowania starymi rycinami botanicznymi w starych książkach i poradnikach zielarskich. Jako ilustrator zakochana w rysunku botanicznym. Chce dzielić się swoją pasją, spotykać podobnie czujących ludzi, rozmawiać o roślinach, rysować, odpoczywać i i medytować wśród natury.
13.03.2023

12 marca odbyła się koeljna wędówka piesza po bezdrożach. Tym razem obeszliśmy cztery jeziora boru ełckiego. Dziękujemy za tak liczy udział w wędrówce, Zdj. - Grzegorz Przyborowski - Dziękujemy :) 

13.03.2023

11-go marca odbył się wyjazd na obserwacje ptaków. Udalismy się do miejscowości Sędki, gdzie znajduje się dobry punkt obserwacyjny na Jezioro Selmęt Wielki. Mieliśmy nadzieję, na obserwacje gęsi, które licznie zlatują na ten zbiornik wodny. Niestety, tym razem pogoda spłatała nam niezłego figla, gdyż mgła skutecznie zminimalizowała widoczność. Słychać było, iż gęsi są i to w dużej liczbie, ale nie udało się nam zbyt wiele zobaczyć. Kolejnym punktem obserwacji była rzeka Ełk w okolicach Placu Jana Pawła II. Tu mieliśmy trochę więcej szczęści, gdyż udało się nam obserwować mewę delawarską. Gatunek ten występuje w Ameryce Północnej, w Polsce bywa sporadycznie obserwowany.

Seiten