Galerie

16.07.2018

14 lipca 2018 r. wyruszyliśmy w teren w poszukiwaniu jadalnych i leczniczych roślin. Spacer odbył się wzdłuż pól i nieużytków w miejscowości Barany.  Poznawaliśmy i porównywaliśmy różne gatunki roślin, które są często spotykane, ale nie koniecznie znamy ich właściwości oraz nazwy.  Dowiedzieliśmy się, co można włożyć do szafy zamiast lawendy, w jaki sposób wykorzystać mydlnicę. Poznaliśmy smak m.in. dzikiej marchwi, wrotyczu oraz wierzbówki kiprzycy. Na zakończenie odbyła się degustacja ciasteczek z dziurawcem, chabrem i oregano. W spacerze uczestniczyło 25 osób.

 

CHABER BŁAWATEK

WIERZBÓWKA KIPRZYCA

MAK POLNY

29.06.2018

W dniu 24 czerwca 2018r. odbył się pierwszy ( z pięciu ) Rodzinny rajd rowerowy współfinansowany z Budżetu Miasta Ełku w ramach projektu "Aktywny Ełk" . 21 osobowa grupa przejechała 30-sto kilometrową malowniczą trasę. Trasa prowadziła zarówno przez ciągi pieszo-rowerowe, znajdujące się w Ełku, jak i przez okoliczne miejscowości. 
Prowadzącą Rodzinny rajd rowerowy była Aleksandra Szmurło z TKiTA. 
Serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom, a w szczególności tym najmłodszym

29.06.2018

Dnia 23 czerwca 2018 r. 42 osobowa grupa wybrała się na Nocny Świętojański Spływ Kajakowy.
"Noc ma swój urok, możemy znać szlaki kajakowe na pamięć, ale po ciemku odkrywamy ich prawdziwy urok. Wybierając w nocy środek lokomocji jakim jest kajak wyostrzamy trochę inne zmysły: słuch, węch działa na najwyższych obrotach." Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i do zobaczenia gdzieś na wodnym szlaku.

Naszym prowadzącym był: dr Jan Olejnik z TKiTA.

Fot. Nataly Chernous, Alicja Tracichleb-Salik, Michał Stępiński, Emilia Sigiel-Polakowska

 

Seiten