Galerie

17.08.2017

5 sierpnia 12-osobową grupą udaliśmy się na skraj Puszczy Boreckiej w celu obserwacji ptaków. Z przewodnikiem - Andrzejem Sulejem spotkalismy się w miejscowości Szwałk, skąd wyruszyliśmy na tereny okolicznych łak. Udało się nam zaobserwowaćm.in.: bociana czarnego, jastrzębia, kanię rudą, kobuza, orlika krzykliwego, trzmielojada, bielika, błotniaka stawowego, myszołowa. Okoliczności przyrody były niesamowite, zielone pagórki, poprzecinane niewielkimi rozlewiskami zrobiły wrażenie na wszystkich uczestnikach. 

24.07.2017

22 lipca odbył się Lipcowy spacer ornitologiczny organizowany przez Klub Miłośników Ptaków. Wczesnym, sobotnim porankiem 13-osobową grupą spotkaliśmy się przy siedzibie CEE, skąd wyruszyliśmy w okolice J. Haleckiego. Obserwowaliśmy i nasłuchiwaliśmy ptaki w różnych środowiskach: w lesie, na polu, łące oraz na wodzie. 

Oto wyniki naszych obserwacji:

- pod CEE: dzwoniec (głos), gawron, kawka, kwiczoł, śmieszka
- Miluki: bocian biały, wróbel;
- w okolicach J. Haleckiego: błotniak stawowy, czapla biała, dymówka, dzięcioł duży, gąsiorek, grzywacz (sporo), kapturka (głos), kos, kowalik, kruk, łabędź niemy, łyska, mysikrólik (głos), perkoz dwuczuby, pierwiosnek (głos), potrzos, sikora uboga, trznadel, zięba, żuraw (głos).
 
Bliski kontakt z przyrodą był również znakomitą okazją, aby uzupełnić zapasy ziół (powstał piękny bukiet z kwiatów czarnego bzu), czy też zebrać trochę grzybów (niestety wszysteki robaczywe). 
 
Serdecznie dziekujemy za udział i miłe towarzystwo.

 

17.07.2017
16 lipca odbyło się kolejne działanie, współfinansowane z Budżetu Miasta Ełku w ramach działania "Rowerem i pieszo przez Parki Narodowe i Krajobrazowe". Tym razem rowerzyści i grupa Nordic Walking-owa udała się zwiedzać Narwiański Park Narodowy. Prowadzącym rajd rowerowy był p. Adam Grabowski - licencjonowany przewodnik po województwie podlaskim, który pokazał nam najpiękniejsze miejsca w Narwiańskim Parku Narodowym i w okolicy. Prowadzącym spacer był Joao Matos da Costa - pracownik Narwiańskiego Parku Narodowego, który oprowadzi nas po terenie Parku. 
Start: Waniewo - spacer Kładką Śliwno Waniewo (drewniany pomost poprowadzony nad rzeką Narew i jej rozlewiskami pomiędzy miejscowościami Śliwno a Waniewo). Nie jest to jednak zwyczajny pomost, lecz kładka pełna pięknych widoków i niespodzianek  :) Następnie grupa rowerowa udała się na 30-km rajd rowerowy po terenie Parku a grupa spacerowa pojechała do Kurowa na spacer kolejna kładką. Na zakończenie odbyło się wspólne ognisko.Dziękujemy za tak liczne przybycie, gdyż było nas aż 50 osób :) Do zobaczenia na szlaku. !!!
 
 
 
 
 

Seiten