Galerie

21.09.2018
20 września 2018 r. odbył się Turniej rowerowy w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. 39 uczestników miało możliwość zmierzenia się z zagadnieniami dotyczącymi zasad ruchu drogowego oraz sprawdzenia umiejętności poruszania się w ruchu miejskim. W ogrodzie Centrum Edukacji Ekologicznej uczniowie klas IV-VIII pokonywali tor przeszkód oraz przemierzali określoną trasę z zastosowaniem się do znaków poziomych i pionowych. Uczestnicy miło spędzili czas i jednocześnie sprawdzili umiejętności prawidłowego uczestnictwa w ruchu miejskim. Najlepsze drużyny zostały nagrodzone, a wszystkich uczestników zaprosiliśmy na ognisko.
 
I miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej Sportowej Nr 6 w Ełku
II miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej Sportowej Nr 6 w Ełku oraz drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Ełku
III miejsce - drużyna ze szkoły Podstawowej Nr 5 w Ełku
18.09.2018

15 września 2018 r. w ramach działalności Klubu Miłośników Ptaków wybraliśmy się w okolice Jeziora Selmęt Wielki, aby obserwować zarówno ptaki wodne, jak i te charakterystyczne dla krajobrazu pól i łąk. Przemierzając drogi wokół jeziora udało się nam dostrzec wiele ciekawych gatunków, były to m.in. nurogęsi, czernice, orlik krzykliwy, czapla biała, czy też kania. Łącznie odnotowaliśmy obecność 30 -tu gatunków. W wyjeździe uczestniczyło 10 osób.

Lista gatunkowa:
bogatka, czajka, czapla biała, czernica, czyż, dymówka, grzywacz, kania (raczej ruda), kawka, kormoran, kruk, krzyżówka, kwiczoł, łabędź niemy, łyska, makolągwa, mazurek, mewa srebrzysta sensu lato, modraszka, myszołów, nurogęś, orlik krzykliwy, perkoz dwuczuby, pliszka siwa, sierpówka, sójka, sroka, szpak, śmieszka, trznadel, wrona siwa, żuraw.
03.09.2018

"Ptaki we mgle"

1 września 2018 r. 10-osobową grupą wybraliśmy się na objazdowe obserwacje ptaków. Tym razem udaliśmy się na północny wschód od Ełku, aby na rozległych polach wypatrywać ptaków szponiastych przygotowujących się do jesiennej wędrówki. Wyjeżdżając z Ełku w piękny, słoneczny poranek mieliśmy nadzieję na udane obserwacje. Niestety, poranna, gęsta mgła, która przez kilka godzin wisiała nad polami, zdecydowanie krzyżowała nam plany i utrudniała obserwacje. Mimo to, kilka gatunków udało się nam usłyszeć, a nawet zobaczyć. Szukając ptaków obserwowaliśmy również otaczającą przyrodę, co również przyniosło wszystkim wiele satysfakcji.

Seiten