Event galleries

13.04.2021
13 kwietnia 2021 odbyły się warsztaty online "Makrama - zrób to sam!". Makrama to znana od dawna sztuka wiązania sznurków bez użycia jakichkolwiek narzędzi. Ta przez lata zapomniana technika dziś znów zyskuje popularność jako element odzieży, przedmiotów codziennego użytku i wystroju wnętrz. 
 
Naszym gościem była Kinga Gołdowska, autorka fanpage'u "Ale ona plecie", podczas warsztatów przedstawiła podstawy robienia makram i wspólnie wykonaliśmy pleciony lampion. 
 
Zapraszamy do oglądania:
 
23.03.2021

23 marca 2021 odbyły się warsztaty online "Jak nie dać się przeziębieniu" poświęcone roślinom, które pomagają przetrwać sezon chorobowy. Spotkanie poprowadziła Hanna Michoń - autorka bloga "Jak ugryźć las". Podczas warsztatów dowiedzieliśmy się, które rośliny pomogą nam wzmocnić odporność, jak przygotować maść, która przyniesie ulgę podczas kataru, co warto dodać do herbaty, by działała rozgrzewająco. Poznaliśmy naturalne zamienniki najbardziej popularnych lekarstw, nauczyliśmy się również wykonywać wybrane specyfiki ułatwiające walkę z przeziębieniem.

Zapraszamy do oglądania:

15.03.2021
15 marca odbyły się warsztaty online "Ogród w słoiku". Ozdoby tego typu to doskonała alternatywa dla tych, którzy kochają rośliny ale nie mają czasu, by się nimi zająć. Zamknięty w słoju ekosystem jest samowystarczalny, korzystnie wpływa na nasze zdrowie poprzez redukcję stresu, a także pięknie ozdabia nasze wnętrza.
 
 
Spotkanie poprowadziła Julia Wizowska - propagatorka idei less waste, autorka bloga nanowosmieci.pl , książek (m.in. "Nie śmieci" ) i podcastu "Co w tym koszu". Edukuje na temat ograniczania, segregowania i przerabiania odpadów. Opowiada, co dzieje się z nimi po tym, jak wyrzucimy je do kosza.
 
Zapraszamy do oglądania:
 
 
 

Pages