Event galleries

07.09.2021
4 września 2021 odbył się wyjazd na obserwacje ptaków w ramach działaności Klubu Miłośników Ptaków. Tym razem udaliśmy się się do Siedlisk, w okolice Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów. Jest to teren, na którym żeruje wiele gatunków ptaków. Spędziliśmy również trochę czasu nad brzegiem Jeziora Sunowo, aby obserowoać ptaki związane ze środowiskiem wodnym. W wyjeździe uczestniczyło 10 osób.
 
Lista obserwowanych gatunków: 
Kawka, gawron, kruk, pliszka siwa, dymówka, szpak, grzywacz, śmieszka, mewa srebrzysta, mewa siwa, mewa żółtonoga, żuraw, czapla biała, czapla siwa, krogulec, błotniak stawowy, myszołów, kormoran, perkoz dwuczuby. 
 
06.09.2021

W piątkowe popołudnie podczas warsztatów uczestnicy dowiedzieli się do czego można wykorzystywać wosk pszczeli oraz każdy mógł wykonać samodzielnie woskowijkę, która świetnie sprawdza się jako naturalne opakowanie do żywności.

24.08.2021

13 sierpnia 2021 w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku odbyły się zajęcia dla osób które chcą rozpocząć przygodę z dzikimi roślinami. Nie zabrakło ciekawostek historycznych: porozmawialiśmy o dawnych specyfikach chroniących przed dżumą, poznaliśmy receptury leków ze starożytnej Mezopotamii oraz zapach pierwszego europejskiego pachnidła. W warsztatach uczestniczyło 14 osób.

Pages