Galerie

19.03.2018

17 marca 2018 r. odbył się spacer ornitologiczny w ramach działalności Klubu Miłośników Ptaków. Tym razem najpierw udaliśmy się na brzeg Jeziora Ełckiego, gdzie udało się nam zaobserwować kilka gatunków ptaków wodnych, w tym żadko spotykaną na naszych zbiornikach kaczkę - uhlę. Następnie wyruszyliśmy w okolice Jeziora Selmęt Wielki do wsi Buczki, gdzie na przybrzeżnych drzewach pięknie prezetowały się kowaliki, dziecioł oraz gile. Przemierzając kolejne miejscowości odnotowywaliśmy kolejne gatnki ptaków, w tym gągoły w miejscowości Sędki, czy też świsuny w miejscowości Sypitki.

Udało nam się zanotować łącznie 28 gatunków. Były to: bogatka, sikora uboga, czeczotka, czernica, dzięcioł duży, gawron, gągoł, gil, grzywacz, kawka, krzyżodziób świerkowy, krzyżówka, kwiczoł, łabędź niemy, łyska, mewa siwa, mewa srebrzysta sensu lato, modraszka, myszołów, skowronek, sójka, sroka, szpak, świstun, śmieszka, uhla, wrona, żuraw.

W spacerze uczestniczyło 10 osób.

05.03.2018

4 marca - 22 osobowa grupa wybrała się na marsz po bezdrożach doliną rzeki Ełk. Przy pięknej pogodzie, pokonaliśmy prawie 15 kilometrową trasę, która wiodła nas wzdłuż rzeki Ełk przez miejscowość Miluki. Przepiękne widoki, przepiękne tereny do spacerowania. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział. 

02.03.2018

W dniu 2 lutego 2018 r. odbyły się warsztaty edukacyjne „Polubić Bobra” dla dzieci z koła przyrodniczego działającego przy Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku, w których uczestniczyły 24 osoby. Marcin Siuchno – przewodniki po BbPN i edukator odpowiedział na szereg pytań zadanych przez dzieci i opowiedział fascynującą historię bobra na ziemiach polskich. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały opowiadań o tym jak jeszcze od czasów Bolesława Chrobrego bóbr był chroniony i uważany za rybę, o urzędzie bobrowniczego i cudownym wyciągu z ogona bobrzego, który leczył wszystkie choroby. Po warsztatach uczestnicy wzięli udział w grze edukacyjnej na ternie ogrodu CEE.

Strony