Galerie

22.11.2017
22 listopada Centrum Edukacji Ekologicznej zaprosiło uczniów ełckich placówek oświatowych na spotkania z przyrodnikiem - Marcinem Kostrzyńskim, który od lat związany jest z realizacją wielu programów telewizyjnych o polskiej przyrodzie, a także teleturniejów dla dzieci. Podczas spotkań autor zaprezentował własne materiały: zdjęcia oraz filmiki, które w zabawny i ciekawy sposób obrazują polską przyrodę. Przedstawia w nich świat, tak jak go postrzega. Gdzie zwierzęta mają duszę i wrażliwość nie mniejszą niż nasza. Gdzie środowisko w którym żyjemy jest wszystkim co mamy i czego nie możemy stracić.  
 
20.11.2017

18 listopada w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku odbyła się prezentacja Sławomira Michonia „Jak długo żyją ptaki?" oraz "Czy koty interesują się ptakami i co z tego wynika?". W pierwszej części spotkania zaprezentowane zostały statystyki oraz dane Euringu dotyczące długosci życia ptaków. Wiele wyników nas zaskoczyło, gdyż okazało się, iż przedstawiciele niektórych gatunki ptaków mogą żyć nawet kilkadziesiąt lat. Dalsza część prezentacji poświęcona została kotom - a mianowicie ich wpływowi na  liczebność poszczegółnych gatunków zwierząt. Na zakończenie zaprezentowany został film przyrodniczy poświęcony pamięci Wiktora Wołkowa - fotografika specjalizującego się w fotografii pejzażu oraz przyrody Polski północno-wschodniej. W spotkaniu uczestniczyło 13 osób.

20.11.2017

Centrum Edukacji Ekologicznej wraz z Ełckim Stowarzyszeniem Ekologicznym w dniu 18 listopada zorganizowali bezpłatne warsztaty rękodzielnicze, prowadzone przez Martę Krajewską - instruktorkę rękodzieła artystycznego, czeladnika w zawodach tkactwo, koronkarstwo, hafciarstwo. Podczas warsztatów uczestnicy poddawali recyklingowi męskie koszule. Panie uszyły z nich pokrowce na małe poduszki, ozdabiając je wcześniej HAFTEM KONTEMPLACYJNYM - jest to rodzaj haftu wykonany bez wcześniejszego sztywnego wzoru, wykonuje się go używając różnych ściegów kładąc je na płótnie w dowolnej kolejności i kolorystyce zależnej od nastroju. Jest to niezwykle relaksujace zajęcie dające również dużą satysfakcję z samego procesu tworzenia. 

Strony