Galerie

15.08.2018

Otwarcie nowego sezonu obserwacyjnego po zakończeniu białych nocy rozpoczęliśmy w tym roku z przytupem. Wprawdzie ma ono zbliżony charakter każdego roku - bo i same tytułowe Perseidy maksimum aktywności osiągają w porównywalnym czasie na początku drugiej dekady sierpnia, to jednak ich obserwacji w 2018 roku dokonaliśmy w zupełnie innych warunkach. Oto bowiem po dwóch latach przerwy najpopularniejszy rój meteorów szczyt aktywności osiągnął w najdoskonalszych z możliwych, warunkach nocy bezksiężycowej tuż po sierpniowym nowiu. Niebo było cudne od "Spadających gwiazd". Nie sposób policzyć ile ich widzieliśmy, gdyż co chwilę na niebie pojawiała się świecąca smuga :) Miejsce do obserwacji meteorów oddalone było od możliwych zabudowań, abyśmy w ciszy i ciemności mogli oglądać spektakl na niebie. Prowadzącym wędrówkę był Jarosław Wasilewski z TKiTA. Podziękowania wszystkim uczestnikom za wspólną wędrówkę i mamy nadzieję do zobaczenia za rok.!!

15.08.2018

Za nami kolejny rodzinny rajd rowerowy. Tym razem uczestnicy przejechali 35 km trasę zaczynając od siedziby CEE nastepnie przez Szeligi - Mrozy - Sordachy - Koziki - KaŁęczycy - Regielnica - Mrozy wrocili do Ełku. Trasa początkowo biegła sciezkami rowerowymi i po czesci ulicami miasta Ełk m.in. ul. Armii Krajowej, Mickiewicza, Suwalska. Następnie grupa spokojnie przemierzala leśne i polne szutry aż do miejscowości Mrozy gdzie odbyło się ognisko. Świetna grupa uczestników, przede wszystkim dzieci które "spiewajaco" pokonały całą trasę. Prowadzącą rajd była Aleksabdra Szmurło z TKiTA.  Do zobaczenia na kolejnym rajdzie  
 

Działanie współfinansowane z budżetu Miasta Ełku w ramach projektu "Aktywny Ełk".

13.08.2018

Dnia 11 sierpnia 25 osobowa grupa wybrała się na spływ kajakowy po mazurskich jeziorach. Pogoda nie zachęcała do wyjścia z domu, co dopiero mówić o spływie. Jednak na zbiórce pojawił się komplet uczestników (twardziele).. wypłynęliśmy. Po 3 godzinach walki z uporczywym deszczem została podjęta decyzja o skróceniu trasy, ze względu na dzieci. Sikory Juskie przy Jeziorze Łaśmiady - meta w połowie trasy. Serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom, w szczególności tym najmniejszym. Naszym przewodnikiem był Przemysław Łojewski - Instruktor turystyki kajakowej z TKiTA.

Strony