Galerie

28.07.2021

24 lipca 2021 odbył się wyjazd na obserwacje ptaków. Taka aktywność, to świetny sposób na miłe rozpoczęcie weekendu. Najlepszą porą dnia do obserwacji jest wczesny ranek, kiedy ptaki intensywnie poszukują pożywienia. Największa dobowa aktywność ptaków to czas pierwszych dwóch godzin po wschodzie słońca. Tym razem udaliśmy się na ul. Olsztyńską, aby sprawdzić stan skrapy , gdzie gniazdują jaskółki brzegówki. Następnie udaliśmy się w okolice miejscowości Tracze oraz Zdedy.

27.07.2021
 
22 lipca w CEE dobyły się warsztaty zielarskie "Z apteczką poprzez wieki". Z jakiej rośliny wytwarzano „słoneczną rosę”? Na co stosowano czartowe łajno? W jakim celu noszono na szyi korzeń arcydzięgla? Co robili dawni Słowianie, by przeżyć cały rok bez bólu głowy? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznaliśmy podczas zajęć dotyczących zawartości apteczki w różnych epokach. Wspólnie prześledziliśmyy historię leków, spróbowaliśmy rozszyfrować dawne receptury, a nawet samodzielnie wykonaliśmyy medykamenty sprzed wieków "Wodę Królowej Węgier" oraz "Ocet czterech/siedmiu złodziei". W warsztatach uczestniczyło 20 osób.
19.07.2021

17 lipca 2021 w CEE odbyły się kolejne warsztaty makramy - relaksujące, twórcze a co najważniejsze dające poczucie satysfakcji! Tej niezwykłej techniki nasze uczestniczki uczyły sie pod okiem Kingi Gołdowskiej autorki fanpage'u "Ale ona plecie". Makrama to starożytna technika wyplatania sznurków bez użycia narzędzi. Za pomocą kilku węzłów i wyobraźni, można wyczarować piękną ozdobę na ścianę, wiszący kwietnik a nawet elementy garderoby. 

Strony