Galerie

21.01.2019

Niesamowita opowieść Ewy Karolskiej przeniosła nas w świat pielgrzymów. „Podróż trwała ok. 4 miesiące, Z Ełku do Francji autostopem, z Bayonne do Santiaglo de Compostela pieszo, drogą "Camino de Norte"(Północna Droga św. Jakuba, nazywana też Nadbrzeżną - jeden ze szlaków dróg św. Jakuba w Hiszpanii. Następnie Camino Primitivo (gal. Droga Pierwotna, prowadzi z Oviedo do Melide, a stamtąd łącząc się z Camino Francés do Santiago de Compostela. Potem trasa do Fisterra i Muxia- antycznego 'końca świata', czyli dlaczego nie warto kończyć pielgrzymki w Santiago.

Następnie Camino Portugues, przez całą Portugalię do Lagos, gdzie skończyłam trasę pieszą. Od Sevilli powrót autostopem do Polski, dołem Hiszpanii i Francji. Wraz z transportem pomarańczy dojechałam do Ełku tuż przed 24 grudnia. „
W spotkaniu wzięło udział 25 osób.

14.01.2019
12 stycznia 2019 r. Klub Miłośników Ptaków przy Centrum Edukacji Ekologicznej zaprosił Ełczan na wspólne Liczenie Ptaków Wodnych Zimujących w Ełku. Spotkaliśmy przy moście kolejowym, skąd wyruszyliśmy liczyć ptaki na rzece Ełk, aż do jeziora. Oprócz liczenia wyszukiwaliśmy ptaki z obrączkami ornitologicznymi oraz przedstawicieli rzadziej spotykanych gatunków. Tego poranka pogoda zdecydowanie nam sprzyjała - mróz nie był dokuczliwy, a intensywne słońce sprawiało dodatkową przyjemność. Odnotowaliśmy sporą liczbę kaczek krzyżówek, kilka łabędzi i łysek. Pojawił się nawet ciekawy gatunek ptaka wodnego - perkozek, który nurkując w trybie błyskawicznym, przemierzał rzekę od brzegu, do brzegu w poszukiwaniu pożywienia. Na jednym z drzew pośród sikorek bogatek, pojawił się zapracowany dzięcioł średni, a niebie szybował myszołów. Spacer minął w miłej i przyjemnej atmosferze, a uczestniczyło w nim 9 osób.
08.01.2019

Święta Bożego Narodzenia to czas, gdy większość z nas ląduje w fotelu i zastanawia się jak odmówić nałożenia kolejnej porcji ciasta. Zastanawiamy się, czy po świętach zmieścimy się w swoje ulubione spodnie. A może warto zamienić kapcie na ciepłe buty i spędzić chodź jeden dzień nieco inaczej? Aktywniej?
Centrum Edukacji Ekologicznej i Towarzystwo Krajoznawstwa i Turystyki Aktywnej co roku 26 grudnia organizują Bożonarodzeniowy spływ kajakowy. Przewodnik - Dr Jan Olejnik, wielki miłośnik turystyki od wielu lat zabiera spływowiczów na łono natury. Tegoroczny spływ Pan Jan prowadził po raz 41. Liczna grupa kajakarzy spotkała w wypożyczalni kajaków DRYF w Stradunach, aby wspólnie spłynąć rzeką Ełk do Ełku. Na trasie uczestnicy mogli ogrzać się przy ognisku, zjeść ciepły posiłek m.in. „kociołek”, wypić gorącą herbatę i poczuć świąteczną atmosferę, w którą wprowadziło wspólne śpiewanie kolęd. Po spływie przy ognisku dr Jan Olejnik opowiedział historię wszystkich spływów. Magiczny chwile w ten magiczny czas

Strony