Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

10.09.2014

W dniach 16-22 września obchodzony jest ETZT który ma na celu zwiększenie świadomości ekologicznej na temat korzystania z samochodów osobowych. Ukazanie korzyści płynących z wybrania przyjaznych dla środowiska form transportu - roweru, komunikacji miejskiej czy chodzenia pieszo. 

W tym roku przygotowaliśmy następujące działania:

16-22 września "Idę do szkoły" Akcja dla dzieci i rodziców: zamiast auta wybierz spacer lub miejska komunikację. Wypełnij  deklarację i przynieś ja do nas do dnia 15 września. Wśród uczestników zostaną rozlosowane upominki.

19 września "Eko spacer" Szansa poznania miasta bez ulicznego hałasu oraz uciążliwego ruchu samochodowego. Czas trwania około 2 godz. Zgłoszeń można dokonywać poprzez kontakt telefoniczny do CEE do dnia 18 września. Miejsce i godzina rozpoczęcia spaceru uzależniona jest od możliwości czasowych grupy. 

21 września "Rajd rowerowy" Poznanie miasta i okolic z perspektywy jazdy na rowerze. Trasa: CEE, ul. Parkowa 12, - Bartosze - Rożyńsk - Skomack Wielki Osada - Skomack Wielki - Ostrów - Góra Zamkowa - Ełk. Trasa w trakcie rajdu może nieco ulec zmianie. Start godz. 11:00 spod CEE w Ełku. Czas trwania około 6 godzin. Na trasie przewidziane jest ognisko. Uczestnicy proszeni są o zabranie prowiantu na ognisko i coś do picia. Rajd jet BEZPŁATNY. 

22 września "Dzień bez samochodu" Bezpłatny przejazd komunikacją miejską za okazaniem dowodu rejestracyjnego. Wszystkie osoby, które pozostawią w domu swoje samochody będą uprawnione wraz z rodzinami do darmowych przejazdów komunikacją miejską. Dowód rejestracyjny upoważnia  do darmoweo przejazdu osobę, na którą został wystawiony. Członkowie rodziny mogą korzystać z przejazdu wyłącznie w obecności posiadacza dowodu rejestracyjnego. 

22 września "Turniej rowerowy" Możliwość zmierzenia się uczniów z zagadnieniami dotyczącymi zasad ruchu drogowego oraz sprawdzenie umiejętności poruszania się w ruchu miejskim. Turniej trwać będzie w godzinach 10:00 - 12:00. Zgłoszeń należy dokonywać poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go na adres r.cimochowska@cee.elk.pl, do dnia 19 września. W turnieju mogą wziąć udział 3 - osobowe drużyny z klas 4-6 szkół podstawowych.                        ZAPEWNIAMY ROWERY UCZESTNIKOM TURNIEJU!

 

DOKUMENTY DO POBRANIA:

DEKLARACJa

REGULAMIN rajdu rowerowego 

 FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY turnieju rowerowego 

REGULAMIN turnieju rowerowego

 

Zapisy:

Tel. 87/610 16 24, , osobiście: CEE w Ełku, ul. Parkowa 12 

 

Serdecznie zapraszamy 

 

Działanie współfinansowane jest z budżetu Miasta Ełku w ramach projektu "Ełk - przyroda wokół nas"