Ekowakacje - wypoczynek letni

03.06.2019
 
Półkolonie letnie
Ekowakacje
 
 
 „Ekowakacje” to forma łączącą zabawę z możliwością poznania zagadnień przyrodniczo-ekologicznych. Dzieci będą mogły skorzystać z szeregu przygotowanych specjalnie dla nich atrakcji, dzięki którym nie tylko znajdą rozrywkę, ale i poznają wiele informacji na temat otaczającego świata.
 
 
Turnusy:
 
 I       1-5 lipca 2019    BRAK MIEJSC 
 II       8-12 lipca 2019    BRAK MIEJSC
 III    15-19 lipca 2019    BRAK MIEJSC
 IV    22-26 lipca 2019    BRAK MIEJSC
 
godz. 9:00-13:00
 
Opis programu
"Ekowakacje" to forma łącząca zabawę z nauką i możliwością zrobienia czegoś namacalnego, co rozbudza w dzieciach chęć aktywnego uczestniczenia w zajęciach i bliższego poznania zagadnień przyrodniczo-ekologicznych. Dzieci będą mogły korzystać z szeregu przygotowanych specjalnie dla nich atrakcji, dzięki którym nie tylko znajdą rozrywkę, ale i poznają wiele informacji na temat przyrody, ekologicznego stylu życia i zdrowia. Zajęcia prowadzone będą metodami aktywizującymi grupę, z wykorzystaniem technik twórczego myślenia, zajęć ruchowych i eksperymentalnych. Niektóre zajęcia uzupełnione będą krótkimi filmami i prezentacjami multimedialnymi. Jedną z najważniejszych zasad nauczania o przyrodzie i ochronie środowiska jest jak najszersze stosowanie metod obserwacyjnych i doświadczeń, gdyż dziecko najlepiej przyswaja i rozumie nowe treści poznając je w sposób twórczy , aktywny, gdy angażuje w ten proces różne zmysły. Taką możliwość stworzymy na zajęciach podczas ferii letnich, które oparte będą na różnego typu obserwacjach (terenowych, mikroskopowych), doświadczeniach i eksperymentach.
 
 
Zapisy uczestników przyjmowane są na podstawie dostarczonej do CEE wypełnionej karty kwalifikacji oraz uiszczenia opłaty w wysokości 20 zł/turnus (tydzień).
 
 
 
Karty kwalifikacji dostępne są również w sekretariacie Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku
 
 
Wpłaty można dokonać gotówką w sekretariacie CEE lub przelewem. Potwierdzenie przelewu proszę wysyłać na adres biuro@cee.elk.pl 
 
 
 
Uczestnicy półkolonii powinni być zaopatrzeni w dobry humor oraz II śniadanie i napój
 
 
Dodatkowe informacje:
Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku
ul.Parkowa 12
87 610 16 24
biuro@cee.elk.pl