EkoWalentynki 2019

11.01.2019
W lutym 2019 rusza IX edycja ogólnopolskiej akcji edukacyjnej pt. "EkoWalentynki - czyli kochamy recykling!". W Dniu Zakochanych - 14 lutego 2019 zainaugurujemy naszą akcję rozdając lizaki w kształcie serca, a to wszystko w zamian za przynoszone zużyte baterie oraz drobny zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. W ramach "EkoWalentynek" pragniemy pokazać, że podczas święta zakochanych, na to najwspanialsze uczucie zasługuje również Ziemia. Przypominamy, że codzienna troska o otaczający świat jest najlepszym dowodem miłości do naszej planety. Zbiórkę baterii i elektroodpadów będziemy prowadzić do 22 kwietnia 2019 roku - czyli do Dnia Ziemi!
 
 
 
W zamian za przynoszone zużyte baterie 
oraz drobny zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny 
rozdawać będziemy słodkie upominki - 
lizaki serduszka 
 

MIEJSCE ZBIÓRKI

CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ W EŁKU

ul. PARKOWA 12

pn-pt godz. 7:30-15:30

 
 
Tak jak w poprzednich edycjach partnerami „EkoWalentynek” są: REMONDIS Electrorecycling Sp. z o.o., Electro-System Organizacja Odzysku SEiE S.A. i ERP Polska Organizacja Odzysku SEiE i Organizacja Odzysku Opakowań S.A. - firmy, dzięki którym każdego roku wzrasta w Polsce poziom odzysku i recyklingu baterii oraz elektroodpadów.
 
 
 
Dlaczego nie wolno wyrzucać zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego łącznie z innymi odpadami?
 
 
Elektroodpady są źródłem cennych surowców, które można ponownie wykorzystać, oszczędzając jednocześnie naturalne zasoby naszej Ziemi.
 
Zużyty sprzęt może zawierać substancje (np: ołów, kadm, chrom, brom, rtęć, freon), które są niebezpieczne dla zdrowia i życia ludzi oraz dla środowiska!
 
Za wyrzucenie elektroodpadów w miejsca do tego nieprzeznaczone grożą wysokie kary pieniężne – do 5000 zł!
 
 
 
 
Pomysłodawcą i ogólnopolskim koordynatorem EkoWalentynek jest ekolog i  podróżnik
Dominik Dobrowolski

www.cycling-recycling.eu

Dominik Dobrowolski

Kontakt: dominik@cycling-recycling.eu, tel. 697 092 978

cycling-recycling.eu