Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

30.08.2017
Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku wraz z Miejskim Zakładem Komunikacji serdecznie zapraszają na Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. W dniach 16-22 września obchodzony jest ETZT, który ma na celu zwiększenie świadomości ekologicznej na temat korzystania z samochodów osobowych. Ukazanie korzyści płynących z wybrania przyjaznych dla środowiska form transportu - roweru, komunikacji miejskiej czy chodzenia pieszo. Wszystkie działania organizowane w ramach ETZT są bezpłatne. 
 
W tym roku przygotowaliśmy następujące działania:
 
16-22 września "KORZYSTAM Z MZK" Zamiast auta wybierz miejska komunikację. Wypełnij  deklarację, dołącz do niej skasowane bilety MZK w dn. 16-22 września, bądź skserowany bilet miesięczny, dekadowy, napisz krótką inf. na temat podróży komunikacja miejską i przynieś je do nas do dnia 26 września a otrzymasz fajny upominek. 
 
 
 
 
18 września "EKO SPACER" Szansa poznania miasta bez ulicznego hałasu oraz uciążliwego ruchu samochodowego. Czas trwania około 2 godz. Zgłoszeń można dokonywać poprzez kontakt telefoniczny do CEE do dnia 15 września. Miejsce i godzina rozpoczęcia spaceru uzależniona jest od możliwości czasowych grupy.
Popołudniowy spacer dla mieszkańców Ełku rozpocznie sie o godzinie 18:00 w Parku Solidarności. Czas trwania około 2 godzin. 
 
19 września „DZIEŃ OTWARTY  MZK”  Bezpłatne zwiedzanie Miejskiego Zakładu Komunikacji Miejskiej dla grup zorganizowanych. Zapisy  grup odbywają się pod numerem tel.  87 / 610 16 24 do dnia 18 września (poniedziałek). Jednorazowo MZK może zwiedzać jedna klasa. 
 

20 września "TURNIEJ ROWEROWY" - Celem Turnieju jest poprawa stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w szczególności młodzieży szkolnej poprzez: popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu. Więcej inf. tutaj. 

22 września "DZIEŃ BEZ SAMOCHODU" Bezpłatny przejazd komunikacją miejską za okazaniem dowodu rejestracyjnego. Wszystkie osoby, które pozostawią w domu swoje samochody będą uprawnione wraz z rodzinami do darmowych przejazdów komunikacją miejską. Dowód rejestracyjny upoważnia  do darmowego przejazdu osobę, na którą został wystawiony. Członkowie rodziny mogą korzystać z przejazdu wyłącznie w obecności posiadacza dowodu rejestracyjnego.

 
Powietrze wolne od zanieczyszczeń prowadzi do dłuższego życia i o tym należy pamiętać nie tylko w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu, lecz w ciągu całego roku.