Frutti di Lago czyli Kulinarne Skarby Jezior

14.08.2017

Centrum Edukacji Ekologicznej wraz z Ełckim Stowarzyszeniem Ekologicznym serdecznie zapraszają na festyn kulinarny "Frutti di Lago czyli Kulinarne Skarby Jezior", który odbędzie sie w ogrodzie CEE. Gościć będziemy kucharza Wojciecha Charewicza i aktora - Andrzeja Grabarczyka, znanego m.in. z roli Jerzego w serialu "Klan". Kucharz opowie o wartościach odżywczych i zdrowotnych ryb słodkowodnych, oraz o tym jak w kuchni postępować z rybami, żeby ich mięso nie traciło na wartości. Przybliży zasady właściwego odżywiania dzieci, młodzieży, osób dorosłych oraz osób w podeszłym wieku, zwracając uwagę na różne potrzeby organizmu ludzkiego w różnych okresach życia. Równolegle z wystąpieniem odbędzie sie pokaz kulinarny, podczas którego kucharz wspólnie z p. Grabarczykiem przygotowywać będą stynkę - główny bohater tegorocznego pokazu. Stynka w tradycji mazurskiej i w domach mazurskich rybaków jest bardzo ważną rybą. Rozpoznawalna jest w regionie ełckim, augustowskim i w rejonie Wielkich Jezior Mazurskich. Częścią finalną będzie przygotowanie na ognisku mazurskiej zupy rybnej ze stynki.

Program festynu:
 
12:00 - 16:30    Rajd rowerowy - plener fotograficzny
15:00 - 16:30    Marsz Nordic Walking 
16:30 - 19:00    Miasteczko zabaw dla dzieci  
16:30 - 19:00    Pokaz kulinarny   WOJCIECHA CHAREWICZA gościnnie - ANDRZEJ GRABARCZYK
17:30 - 18:30    Konkurs kulinarno - turystyczny  
16:30 - 19:00    Bezpłatna wypożyczalnia kajaków.
 
—    —    —    —    —    —    —    —    —    —    —    —    —    —    —    —    —    —    —    —    —    —
 
W trakcie festynu odbędzie się konkurs kulinarno-turystyczny. Konkurs polega na przyrządzeniu ryby jeziornej z grilla, mając do dyspozycji świeżą rybę, warzywa i przyprawy. Profesjonalne jury oceni potrawy i wyłoni zwycięzcę konkursu. Najlepsza potrawa zostanie nagrodzona - nagrodę ufundował Prezydent Miasta Ełku. Zapewniamy wszystkie niezbędne produkty. Liczna uczestników jest ograniczona. Zapisy prowadzone są poprzez wypełnienie poniższego formularza zgłoszeniowego i przesłanie go na adres e.sigiel@cee.elk.pl do dnia 25 sierpnia (piątek).

Zapraszamy również do uczestnictwa w rajdzie rowerowym, który odbędzie sie w godzinach 12:00 - 16:30. Prowadzący Andrzej i Aleksandra Szmurło zadbają, aby było zdrowo, aktywnie i przyrodniczo. Podczas trwania rajdu rowerowego odbędzie sie plener fotograficzny, na który wszystkich serdecznie zapraszamy. Uczestnicy proszeni są o dostosowanie ubioru do warunków pogodowych, zimny napój na czas trwania rajdu.

TRASA: Ełk - Barany - Miechowo - Niedźwiedzkie - Lipińskie Małe - Ełk ( 40 km)

Uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie / BEZPŁATNIE
  Zapisy:  87/610 16 24. 
 

Podczas trwania festynu odbędzie sie marsz Nordic Walking, prowadzony przez wykwalifikowaną instruktor Nordic Walking - Alicję Tracichleb-Salik. Rozpocznie się w ogrodzie CEE o godz. 15:00. Czas trwania 1,5 godziny. Uczestnicy zaznajomią się z prawidłową techniką Nordic Walking. BEZPŁATNIE. Zapisy: 87/610 16 24

 Zapraszamy do uczestnictwa w festynie przedsiębiorstwa rybackie, które będą miały możliwość prezentacji swoich produktów. Wystarczy zgłosić do nas chęć uczestnictwa w festynie, wypełniając formularz zgłoszeniowy. (wymagany własny namiot). BEZPŁATNIE. 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY 
 
 
Serdecznie zapraszamy 
 
Zadanie współfinansowane z  budżetu Miasta Ełku w ramach projektu „Frutti di Lago czyli Kulinarne skarby Jezior”