"Historia w krajobrazie" rajd rowerowy - 27.10; spacer po Ełku 31.10

14.10.2013

 

Centrum Edukacji Ekologicznej wraz z Towarzystwem Krajoznawstwa i Turystyki Aktywnej serdecznie zapraszaja na jesienną propozycje rajdu rowerowego i spaceru po Ełku "Historia w krajobrazie". Działanie ma na celu przybliżyć uczestnikom miejsca historyczne, które z biegiem lat wtopiły sie w krajobraz w otoczenie i czasami piekno owego krajobrazu nie ukazuje miejsc znaczących dla historii. Ukazanie połączenia krajobrazu i historii w jedna całość, w symbiozę.

 

 

Przyrodniczy rajd rowerowy

 

Trasa wieść będzie przez stare cmentarze i mogiły znajdujace sie na trasie: Góra Bunelka - Mąki - Bartosze - Góra Tatarska. Rajd poprowadzi Pan Andrzej Szmurło z Towarzystwa Krajoznawstwa i Turystyki Aktywnej. Po rajdzie odbędzie sie ognisko na terenie CEE, tym razem zamiast kiełbasek uczestnicy rajdu zdjedzą upieczone w ognisku ziemniaki. Czas rajdu około 4 godzin.

 

 

Dnia 27 października

 

godz.: 11:00

 

Start : Centrum Edukacji Ekologicznej, ul. Parkowa 12

 

 

 

Opłate organizacyjną za rajd w kwocie 10 zł/os. dorosłe, 5 zł/dzieci do 14 roku życia, należy uiścić do dnia 24 października (czwartek) w CEE. Formularz zgłoszeniowy na rajd rowerowy należy dostarczyć do Centrum Edukacji Ekologicznej do dnia 24 października.

 

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 

REGULAMIN RAJDU

 

 

 

 

Przyrodniczy spacer po Ełku

 

Trasa wieść będzie przez stare cmentarze i mogiły znajdujące się na terenie miasta Ełku. Spacery poprowadzą przewodnicy z Towarzystwa Krajoznawstwa i Turystyki Aktywnej Pan Jarosław Wasilewski i Pan Hubert Górski. Po spacerze na terenie CEE odbędzie sie ognisko z pieczeniem ziemniaków.

 

 

Dnia 31 października

 

godz.: 11:00

 

Start: Centrum Edukacji Ekologicznej, ul. Parkowa 12

 

 

Formularz zgłoszeniowy na przyrodniczy spacer po Ełku należy dostarczyć do Centrum Edukacji Ekologicznej do dnia 30 października.

 

 

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY NA SPACER

 

 

Zapisy:

 

tel.: 876101624

mailowo: e.sigiel@cee.elk.pl

osobiście: Centrum Edukacji Ekologicznej, ul. PArkowa 12

 

 

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!! DECYDUJE PIERWSZEŃSTWO ZGŁOSZEŃ.