Ozdoby świąteczne

01.12.2020
 
 
Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku przygotowuje cykl filmów przedstawiających sposoby na przygotowanie ciekawych ozdób związanych z Mikołajkami oraz Świętami Bożego Narodzenia. Filmy będą  inspiracją dla nauczycieli grup przedszkolnych oraz klas wczesnoszkolnych, a także dla osób, które lubią własnoręcznie wykonywać stroiki i ozdoby. Począwszy od 1 grudnia pojawiać się będą nowe nagrania, które zamieszczone zostaną na stronie internetowej www.cee.elk.p, oraz w mediach społecznościowych.
 

1. „Kartki świąteczne”

Z przyjemnością przyłączamy się do ogólnopolskiej kampanii społecznej „Idą święta, nie o smsie lecz o kartce pamiętaj”, której organizatorem jest Fundacja „Dbam o Mój Z@sięg”. Celem akcji jest zwrócenie uwagi wszystkich polskich rodzin, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również – a może nawet przede wszystkim – kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych. Akcja ma na celu uzmysłowienie sobie, że „sms” nie zastąpi świątecznej pocztówki i ma zachęcać do tego, aby w okresie świąt Bożego Narodzenia w sposób świadomy odłożyć media cyfrowe.

 

2. Mikołaje

Już niedługo Mikołajki. Przedstawiamy ciekawe dekoracje wykonane przez Kasię Pejcz. Mamy nadzieję, że nie tylko zainspirują Was do stworzenia podobnych, ale także rozbudzą wyobraźnię. Wszystko po to, by Mikołajki były stylowe i kreatywne.

 

3. Choinki
Przygotowanie ozdób to świetny sposób na ekscytujące spędzanie czasu w oczekiwaniu na święta. To także okazja do tego, aby wspólnie z dzieckiem usiąść do stołu i zrobić coś wspólnymi siłami. Wykonane w ten sposób ozdoby robione przez dzieci staną się cennymi pamiątkami.
 
 
 
 
 
4. Bałwanki
W oczekiwaniu na śnieżną zimę mamy dla Was kreatywne sposoby na to, jak zrobić bałwana. Bo które dziecko nie lubi lepić bałwana?
 
 
5. Ozdoby choinkowe
Bajeczny okres Świąt Bożego Narodzenia spędzamy z bliskimi na rozmowach i odpoczynku, ale też na przygotowaniu całej świątecznej oprawy. Ozdoby choinkowe ręcznie robione są świetnym pomysłem na oryginalne, a przy tym tanie dekoracje. Zobacz jak samemu zrobić ozdoby choinkowe 
 
 
 
 
6. Ozdoby świąteczne
 
 
 

7. Świąteczne kule

8. Piernikczki