Rajd rowerowy "Błękitna wstęga"

08.08.2018
 
 
Rajd rowerowy "Błękitna wstęga"
 
 

"Błękitna wstęga" to propozycja blisko 60-kilometrowej wyprawy rowerowej w środkowej części krainy Wielkich Jezior Mazurskich, dookoła jezior Dargin, Dobskiego i Kisajno. Szlak jest dobrze oznakowany i poprowadzony głównie dość dobrymi, gruntowymi drogami. Biegnie przez wiele starych, mazurskich wsi i osad, mijając stare cmentarze, zabytkowe pałace i kościoły. Wielkim atutem szlaku są piękne widoki na rozległe tonie jezior mazurskich. Trasa rozpoczyna się i kończy w Giżycku - mieście w centrum Mazur. Stąd biegnie na zachód, przez teren mocno niestety zniszczonej Twierdzy Boyen. To największa forteca Prus Wschodnich, dawniej broniąca tego obszaru przez inwazją rosyjską. Obok Pięknej Góry - jednej z większych marin mazurskich - szlak prowadzi południowym brzegiem Jeziora Niegocin nad Jezioro Dobskie. 

Od wsi Radzieje trasa skręca ponownie na wschód i przez Sztynort, gdzie znajduje się jeden z większych pałaców mazurskich, obecnie niestety zrujnowany, biegnie w kierunku wsi Harsz. Tu również znajduje się wielki port jachtowy. W Harszu zobaczyć można liczne, dobrze zachowane, stare mazurskie gospodarstwa. 

Szlak nie jest zbyt wymagający i dostępny także dla mniej zaawansowanych rowerzystów. 

 
 
 
Dnia: 19 sierpnia (niedziela)
 
godz.7:30 - zbiórka
 
godz. 8:00 – wyjazd autokarem spod CEE w Ełku (rowery będą umieszczone na przyczepce rowerowej)
 
godz. 9:15 - dojazd do Giżycka busem
 
ok. godz. 9:40 - rozpoczęcie rajdu rowerowego 
 
ok godz. 18:00 – zakończenie rajdu
 
ok godz. 20:00 - powrót do Ełku
 
 
 
BEZPŁATNIE
 
Liczba miejsc ograniczona! Decyduje pierwszeństwo zgłoszeń! 
 
 
 
 
Trasa rowerowa: około 60 km – prowadzący Andrzej Salik - Instruktor turystyki kwalifikowanej w zakresie turystyka rowerowa, należy do Towarzystwa Krajoznawstwa i Turystyki Aktywnej 
 
Trasa: Giżycko - Guty - Kamionki - Doba - Radzieje - Sztynort - Harsz - Pieczarki - Giżycko
 
Ze względu na warunki pogodowe, trasa może ulec zmianie. Będzie możliwośc zjedzenia ciepłego posiłku w trakcie rajdu w restauracji "Złota rybka" na terenie Sztynortu. Nie zapominamy o wzięciu ze sobą wody pitnej. 
 
 
Zapisy:
 
w siedzibie CEE przy ul. Parkowej 12
 
mailowo: biuro@cee.elk.pl
 
telefonicznie pod numerem tel. 87 / 610 16 24