Rajd rowerowy szlakiem fortyfikacji mazurskich

18.08.2021

 

Niewielkie skrawki kraju, starannie wybrane ze względu na niezwykły krajobraz, tętniący życiem świat zwierzęcy i często unikatowe siedliska roślinności to skrawki Północno-Wschodniej Polski niemal nieskażone ludzką ręką i podlegające ścisłej bądź częściowej ochronie. Z tych samych powodów, dla których są chronione, są one dla nas niebywale atrakcyjne. Nikomu nie trzeba przecież tłumaczyć, że najprzyjemniej jeździ się tam, gdzie jest naprawdę pięknie i dziko. Centrum Edukacji Ekologicznej wraz z Ełckim Stowarzyszeniem Ekologicznym serdecznie zapraszają na rajd rowerowy szlakiem fortyfikacji mazurskich. 

Dnia: 22 sierpnia  (niedziela)
Zbiórka: godz. 9:00 , Cee w Ełku
wyjazd: godz. 9:30 
Rozpoczęcie rajdu w Kętrzynie (zwiedzanie Zamku) : godz. 11:00 
czas trwania rajdu : około 5 godzin
Powrót: godzina 18:00
TRASA
 
EŁK – KĘTRZYN - GIERŁOŻ - DOBA - PIĘKNA GÓRA - GIŻYCKO (OK. 40 KM)
 
 
 

Prowadzącymi rajd rowerowy będą Alicja i Andrzej Salik z Towarzystwa Krajoznawstwa i Turystyki Aktywnej, który poprowadzą nas po najpiękniejszych przyrodniczych terenach z Kętrzyna do Giżycka. Ponadto podczas trwania rajdu uczestnicy zwiedzą Zamek w Kętrzyie i wraz z przewodnikiem zwiedzą Twierdze Boyen w Giżycku. 

Koszt: 20 zł /os. 


UWAGA: Uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą pieniędzy na bilety wstępu do Twierdzy w Giżycku  (12 zł) i wejście do zamku w Kętrzynie - 5 zł /os. .

Prosimy o dostosowanie ubioru do warunków pogodowych i coś do picia na trasę. 

Zapisy: 
 
87/6101624