Relacja z podróży Kenia - Bangladesz

10.05.2019

 

Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku i Nieformalne Towarzystwo Krajoznawstwa i Turystyki aktywnej serdecznie zapraszają na Relację z podróży ARTURA GUTOWSKIEGO po Kenii i Bangladeszu. 

Kilka słow o prelegencie: Student fotografii w Szkole Filmowej w Łodzi oraz Instytutu Reportażu w Warszawie. Stypendysta Universitas Kristen Petra / Indonezja. Laureat konkursów m. in. IPA 2014, Sony National Award, National Geographic. Jego zdjęcia były prezentowane w Holandii, Anglii, Indonezji, Bangladeszu. Publikuje między innymi w Kontynentach, Digital Camera i National Geographic. Zajmuje się głównie nurtem fotografii reporterskiej i dokumentalnej. W swoich zdjęciach próbuje ukazać prawdę, to jak postrzega otaczającą go rzeczywistość. Poprzez swoją fotografię chciałby zwrócić uwagę na problemy tego świata. Jego głównym narzędziem jest aparat cyfrowy, od jakiegoś czasu również średni format.

Podczas spotkania dowiemy się wiele przydatnych informacji o podróży do Kenii i Bangladeszu. Ponadto Artur Gutowski  w Kenii poruszy wątek szamanizmu i czarnej magii, a w temacie Bangladeszu opowie o prześladowanej grupie etnicznej Rohingja i niewolicznej pracy w fabrykach odzieży i cegły.

Dnia: 17 maja (piątek)
godz. 17:00 - 19:00
miejsce: CEE w Ełku, sala nr 2

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 

Korzystamy z dofinansowania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie