SZAFING W CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ

30.07.2021

Szafing w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku to wymiana lub sprzedaż ubrań, butów, dodatków, torebek, zabawek-  jednym słowem wszystkiego co jest w dobrym stanie i nadaje się do ponownego użytku.

Główną zaletą szafingu jest promowania nawyków ekologicznych, idei polegającej na wielorazowozowości  przedmiotów i recyklingu. Akcja pozwoli Ci na odświeżenie swojej garderoby oraz innych członków rodziny, a także przyczyni się do oszczędności w gospodarstwie domowym.

Podczas całego wydarzenia odbędą się animacje dla dzieci prowadzone przez Chmurkę Bawialnie Rodzinną, aby rodzice mogli spokojnie zająć się wymianą rzeczy.
 

Parę wskazówek jak się przygotować:

  1. Wybierz wszystko co zalega w Twojej szafie: ubrania w których nie chodzisz kolejny sezon, dodatki, biżuterię, której nie nosisz, nietrafione prezenty, ubranka, zabawki z których wyrosło już twoje dziecko – słowem wszystko co Tobie jest już niepotrzebne a co może jeszcze przynieść trochę pożytku lub radości komu innemu. (Należy przy tym pamiętać, że jeśli rzeczy będziemy chcieli nie wymienić a sprzedać to aby taka sprzedaż nie podlegała opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych to rzeczy które sprzedajemy powinny być naszą własnością od co najmniej pół roku licząc od końca miesiąca, w którym je nabyliśmy.)
*pamietaj cena musi być okazjyna aby zachować idee szafingu oraz zachecić do robienia ekologicznych "zakupów"
  1. Przygotuj wszystko tak by było czyste i gotowe do użytku.
  2. Zabierz rzeczy, ewentualnie akcesoria, które pomogą w ich prezentacji (koc,wieszaki,metki) oraz dobry humor.
  3. Przyjdź na szafing i baw się dobrze

 

Na stoisko obowiązują zapisy ze względu na ograniczoną ilość stolików oraz stojaków na wieszaki.

Regulamin