Niedzielny wypad w Góry

04.06.2018

27 maja 30 osobowa grupa wybrała się na wędrówkę po Wzgórzach Szeskich. Najwyższym wzniesieniem jest Góra Szeska (309 m n.p.m.) - trzecie pod względem wysokości wzgórze polskich pojezierzy. Na północ od niej ciągnie się pas wzgórz, których kulminacją stanowią m.in. Gótra Tatarska (308 m n.p.m.). Na Wzgórzach Szeskich brak jest większych kompleksów leśnych. Na obszarze wzgórz znajduje się Rezerwat Przyrody "Cisowy Jar" - ochronie podlega najbogatsze na Mazurach stanowisko cisa pospolitego. 
Podczas 20 kilometrowego marszu udało nam się również dotrzeć do najwyżej położonego jeziora na nizinach Polski (jezioro na Tatarskiej Górze 239 m n.p.m.) oraz najmniejszego rezerwatu województwa warmińsko-mazurskiego (Torfowisko na Tatarskiej Górze 1,87 ha). 
"Wędrówka wśród Szeskich Wzgórz na pewno nie jest nudna. Główne atrakcje tych okolic to bogata rzeźba terenu, mozaika łąk i gęstniejących ku południowi lasów, rozrzucone tu i ówdzie młaki i oczka wodne, rozległe widoki i prawie całkowity brak ludzi" - te słowa idealnie odzwierciedlają to, co udało nam się dzisiaj zobaczyć. Przecudne tereny, jeszcze fajniejsza atmosfera. Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom. PS. Naszym przewspaniałym przewodnikiem był Jarosław Wasilewski - należy do TKiTA.