NOWOŚĆ!! Przewodnik rowerowy !!

26.01.2018

 

UWAGA !!   UWAGA !!                NOWY PRZEWODNIK ROWEROWY              DO POBRANIA !! 

 

Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku wraz z Towarzystwem Krajoznawstwa i Turystyki Aktywnej

zapraszają serdecznie do zapoznania się z

PRZEWODNIKIEM ROWEROWYM

 

Dzielimy się z Państwem NOWOŚCIĄ!

Dzielimy sie z Państwem naszym PIERWSZYM PRZEWODNIKIEM ROWEROWYM!!

Zapraszamy serdecznie na około 31 kilometrową przejażdżkę ścieżką rowerową. Ścieżka wiedzie pośród pagórków, pól, łąk i lasów. Na trasie odnaleźć można ginące już wiejskie krajobrazy, m.in. - polne drogi, przy których rosną wiekowe, rosochate wierzby. Możliwość podziwiania rozległej panoramy z punktu widokowego na wzgórzu Bunelka. Na trasie jeziora: Ełckie, Szarek, Mącze, Karbowskie, rzeka Ełk. Ścieżka rowerowa nie jest oznakowana w trasie. Czasami w terenie łączy się z oznakowanym szlakiem niebieskim. 

Powiat ełcki ze swoimi urozmaiconymi krajobrazami i mnogością jezior jest terenem bardzo atrakcyjnym do uprawiania turystyki rowerowej. Dla amatorów tej formy turystyki proponujemy szereg tras rowerowych, bazujących i na utwardzonych ścieżkach rowerowych miast, ale i wiodących również polnymi drogami, czy wąskimi, często trudnymi do pokonania ścieżkami. Ze względu na urozmaiconą rzeźbę terenu i zróżnicowany rodzaj nawierzchni, po których trasy przebiegają, zalecamy wykorzystanie roweru górskiego. Mamy nadzieję, że nawet Ełczanie, będący, na co dzień z rowerem za pan bart, odkryją w tych trasach coś nowego i ciekawego dla siebie.

Opracowaniem trasy oraz tekstem zajął się Jarek Wasilewski - należy do Towarzystwa Krajoznawstwa i Turystyki Aktywnej, m.in. Licencjonowany przewodnik turystyczny na teren województwa warmińsko - mazurskiego od 2001r.; Licencjonowany pilot wycieczek od 2004r.; Instruktor turystyki kwalifikowanej o specjalności: turystyka rowerowa od 2014r.; Instruktor znakowania szlaków turystycznych od 2015r. 

 

 do pobrania      ------>      PRZEWODNIK ROWEROWY !! 

 

 Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku

ul. Parkowa 12

19-300 Ełk

87/610 16 24   //   biuro@cee.elk.pl