28.04.2022

Parę zdań o Krystynie Buzarewicz
"Trzy obszary mojej aktywności zawodowej: coaching, trenerstwo i biografistyka, wzajemnie się uzupełniają i ubogacają, jednocześnie chronią mnie przed rutyną i wypaleniem zawodowym.
Czytając biografie, poznając twórczość i działalność wybranych postaci, podróżując ich śladami, finalnie opowiadając ich biografie i prowadząc warsztaty biograficzne, wiele się od nich uczę. Swój styl życia nazywam biograficznym, bo żyję w pewnym sensie wieloma życiami i jednocześnie nie zapominam o własnej biografii.
W roku 2021 realizowałam autorski projekt „Jerzy Andrzej Helwing- biografia w praktyce.” Helwing był pastorem ewangelickim, lekarzem i botanikiem urodzonym w dzisiejszym Węgorzewie. Mój nowy biograficzny koncept na przybliżenie się do postaci Helwinga, oddalonej o kilka stuleci, to praktykowanie aktywności botanika i podążanie za jego zainteresowaniami. Realizując projekt solidnie przygotowałam się do Roku Botaniki 2022. Wędrując po dawnych Prusach Wschodnich, dzisiejszych Mazurach, poznawałam florę i faunę regionu, zwiedziłam kilka Ogrodów Botanicznych w Polsce i w Niemczech, zasadziłam własny „ogród garnkowy”, odbyłam „podróż edukacyjną” po Niemczech z wizytą na Targach Książki we Frankfurcie.
W roku 2021 na moim profilu na Facebooku prowadziłam „Mazurski dziennik fotograficzny”, przedstawiający przyrodę regionu i moje projektowe aktywności. W grudniu dodatkowo prowadziłam „Helwingowy kalendarz adwentowy”, rekomendujący nasiona kwiatów i książki min. dotyczące przyrody.
Postać Helwinga jest zapomniana, warta przypomnienia w Roku Botaniki 2022. Wciąż może inspirować do twórczego, ciekawego życia, poznawania lokalnej przyrody."
Krystyna Buzarewicz wykład „Jerzy Andrzej Helwing- biografia w praktyce”
1.Sportretuję sylwetkę Jerzego Andrzeja Helwinga pastora i botanika z dzisiejszego Węgorzewa.
2.Opowiem o moim doświadczeniu „życia życiem” tej wyjątkowej postaci. Zaprezentuję zainspirowaną Helwingiem moją podróż edukacyjną po Polsce i po Niemczech.
3. Podzielę się doświadczeniem wędrówek, wzorowanych na botaniku po dzisiejszych Mazurach. Zaprezentuję zielnik fotograficzny, dokumentujący moje wędrówki, min. zdjęcia: mięty nawodnej, kosaćca żółtego, czarki szkarłatnej, uszaków, smardzów, żmijowca, cykorii podróżnika.
4. Podzielę się wiedzą, jak rozwijać uważność w przyrodzie.
5. Zaprezentuje botaniczne inspiracje w kilku obszarach min. w rozwoju osobistym, w architekturze, w modzie, w księgarstwie, w kulinariach.
6. Zarekomenduję kilka ciekawych książek na Rok Botaniki.
DATA: 11 MAJA 2022 (ŚRODA)
GODZ.: 17:00
MIEJSCE: CEE