Galerie

07.05.2021
Zanieczyszczenie plastikiem to temat, o którym ostatnio słyszymy coraz więcej. Dlaczego nasze oceany i morza są pełne plastikowych odpadów i jak możemy tego uniknąć? Czym są oceaniczne plamy śmieci? Odpowiedzi na te pytania poznaliśmy podczas prelekacji. Oprócz tego poznaliśmy sposoby na odróżnianie rodzajów plastiku i dowiedzieliśmy się jak wybierać te, które mają największą szansę na recykling.
Naszym gościem była Beata Buc, która prowadzi blog Proste Miasta. Pisze o ekologii, recyklingu i sposobach na ograniczenie ilości odpadów produkowanych w domach.
 
Zapraszamy do oglądania:
 
15.04.2021
14 kwietnia 2021 odbyło się spotkanie online na profilu facebookowym CEE pt. "Odczarowujemy odnawialne źródła energii". 
 
Coraz więcej słyszymy o zielonej energii, która jest korzystna dla środowiska naturalnego. Ze względu na rosnące ceny prądu, perspektywa korzystania z OZE wydaje się coraz bardziej kusząca. Podczas spokania dowiedzieliśmy się co to właściwie jest energia odnawialna, jakie są jej źródła i przekonaliśmy się, czy są one dobrą alternatywą dla konwencjonalnych żródeł energii.
 
Zapraszamy do oglądania:
 
 
 
 
 
 
Serdecznie dziękujemy naszym gościom: dr hab. inż. Przemysławowi Bukowskiemu, profesorowi oraz studentom Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, a także Fundacji Polska Bez Smogu za organizację spotkania.
 
13.04.2021
13 kwietnia 2021 odbyły się warsztaty online "Makrama - zrób to sam!". Makrama to znana od dawna sztuka wiązania sznurków bez użycia jakichkolwiek narzędzi. Ta przez lata zapomniana technika dziś znów zyskuje popularność jako element odzieży, przedmiotów codziennego użytku i wystroju wnętrz. 
 
Naszym gościem była Kinga Gołdowska, autorka fanpage'u "Ale ona plecie", podczas warsztatów przedstawiła podstawy robienia makram i wspólnie wykonaliśmy pleciony lampion. 
 
Zapraszamy do oglądania:
 

Strony