„Wiem – jeżdżę bezpiecznie, czyli rowerzysta w świetle przepisów ruchu drogowego.”

09.04.2024

 

Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku zaprasza na wykład otwarty „Wiem – jeżdżę bezpiecznie, czyli rowerzysta w świetle przepisów ruchu drogowego.”

 

Jazda rowerem w ruchu drogowym wymaga od nas przestrzegania przepisów. Rozpoczyna się kolejny sezon rowerowy, a więc to doskonały moment, by przypomnieć sobie wymagania w ruchu drogowym dotyczące tych jednośladów oraz ogólne zasady bezpiecznego poruszania się na dwóch kołach. Nieznajomość prawa szkodzi, ponieważ często staje się nie tylko źródłem nieporozumień i mandatów, ale także prowadzi do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze i wypadków z udziałem rowerzystów.

 

Czy dziecko może jeździć  ścieżką rowerową? W jaki osprzęt wyposażyć rower? Czy rowerzysta może poruszać się chodnikiem? Ile będzie kosztowało naruszenie przepisów przez rowerzystę?

 

Rozwiejemy wątpliwości na powyższe (jak również inne) pytania. W sposób przejrzysty i bezbolesny postaramy się przebrnąć przez gąszcz aktualnych przepisów ruchu drogowego dotyczących kierujących jednośladami.

 

Celem wykładu jest zapoznanie z aktualnie obowiązującymi przepisami w ruchu rowerowym, poszerzenie, uaktualnienie i usystematyzowanie już posiadanej wiedzy w temacie.

Porozmawiamy o tym jak świadomie i tym samym - bezpiecznie jeździć jednośladem, z korzyścią dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 

Wykład prowadzą: Olga Milewska i Marcin Lutow z Towarzystwa Krajoznawstwa i Turystyki Aktywnej

Termin:   25.04.2024 (czwartek), godz. 17:30

Miejsce:   Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku, ul. Parkowa 12

Czas trwania wykładu: ok. 1,5 godziny

 

Wykład jest skierowany do osób (niezależnie od wieku), które jeżdżą rowerem systematycznie, ale również do tych, którzy dopiero zaczynają swoją rowerową przygodę. Zapraszamy w szczególności rodziny z dziećmi.]