Warsztaty bioróżnorodności - rysunek botaniczny

16.03.2023
Czym dla mnie, dla ciebie jest bioróżnorodność?
Wykład, rozmowa oraz warsztaty rysunku botanicznego.
 
21 marca 2023 r.
godz. 17-19:30
 
 
Wstęp wolny
 
Obowiązują zapisy: 87 610 16 24
 
Co to jest bioróżnorodność? Jak możemy dbać na codzień o siebie, o swoje bliskie otoczenie a tym samym uratować planetę? Jak powrócić do natury, połączyć się z nią i czerpać z tego korzyści?
O tym dowiesz się i porozmawiasz na spotkaniu w Centrum Edukacji Ekologicznej.
Spróbujesz także swoich sił w rysunku botanicznym i technice akwareli.
Warsztaty rysunku botanicznego to uwrażliwienie na piękno przyrody, ale też odnalezienie spokoju, redukcja stresu, poczucie relaksu.
 
Paulina P.Nowacka - mgr inż. zootechniki, obecnie grafik komputerowy i ilustrator. Ukończyła ilustrację i grafikę w City of Glasgow College w Szkocji.
Od 9 lat matka oraz rolniczka posiadająca domową przetwórnię oraz suszarnię ziół gdzie suszy i przetwarza to co natura daje (dżemy i soki, octy, syropy…) jej w siedlisku położonym pośród łąk i lasów. Pobiera nauki w Instytucie Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych. Swe zainteresowanie ziołami zaczęła od zafascynowania starymi rycinami botanicznymi w starych książkach i poradnikach zielarskich. Jako ilustrator zakochana w rysunku botanicznym. Chce dzielić się swoją pasją, spotykać podobnie czujących ludzi, rozmawiać o roślinach, rysować, odpoczywać i i medytować wśród natury.