Warsztaty ekologiczne - WOSKOWIJKI

10.11.2022
 
Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku
wraz z Ełckim Stowarzyszeniem Ekologicznym 
zapraszają na 
 
WARSZTATY EKOLOGICZNE - Tworzenie WOSKOWIJEK
 
Od kilku już lat można zakupić woskowijkii. Mimo to nadal mało osób wie co to jest i jak bardzo przydatną rzeczą może być ta tajemnicza woskowijka.
 
Czym są Woskowijki i jak ich używać?
 
Woskowijki to naturalne opakowania do żywności mające zastąpić folię spożywczą, aluminiową lub jednorazowe pojemniki plastikowe. Jest to rodzaj bawełnianej szmatki nasączonej woskiem pszczelim, w którą można owijać żywność aby ją przechować lub transportować. Są wielokrotnego użytku oraz posiadają właściwości antybakteryjne, które skutkują dłuższą świeżością przechowywanego jedzenia. Woskowijki idealnie nadają się do przechowywania chleba, kanapek, warzyw, owoców, serów, przekąsek, do przykrycia miseczki lub kubeczka. 
 
Podczas spotkania każdy z uczestników będzie mógł samodzielnie wykonać woskowijkę. Uczestnikom zapewniony zostanie wosk, olejki naturalne do przeprowadzenia zajęć.
 
Uczesnicy proszeni są o przyniesienie ze sobą szmatek do zrobienia woskowijek (zwykłe ale w 100 % bawełniane szmatki - moga być wycięte z jakiejś bluzki. Najlepiej o wymiarach około 25x25).
 
 
 
 Dnia 17 listopada 2022 
 
godzina 17.00
miejsce: CEE
 
WARZTATY BEZPŁATNE - ZAPISY POD NR. TEL.: 87/610 16 24 
 
Więcej informacji:
Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku
87 610 16 24