WIOSENNE SPRZĄTANIE ŚWIATA

04.04.2024

 

WIOSENNE SPRZĄTANIE ŚWIATA

 

Kwiecień to czas, kiedy szczególnie przypominajmy sobie o problemach zagrażających naszej planecie, gdyż na całym świecie obchodzony jest "Dzień Ziemi". My również zapraszamy Ełczan do włączenia się w obchody naszych lokalnych  "Ełckich Dni Ziemi" i zachęcamy do uczestnictwa w akcji ekologicznej „Wiosennego Sprzątania Świata”. Niestety krajobraz po zimie nie wygląda zachęcająco. Puszki, papiery, folie, butelki nie tylko szpecą ulubione miejsca spacerów, ale także szkodzą przyrodzie. Dlatego też uczestnicy zostaną zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawice, aby usunąć wszystkie napotkane odpady. Mamy nadzieję, że udział w akcji zwiększy ich świadomość w zakresie ochrony środowiska i wpłynie na zmniejszenie procederu pozbywania się śmieci "gdzie popadnie".

Akcja polega na sprzątaniu porzuconych odpadów „bytowych” na terenie miasta oraz w okolicznych lasach. Zebrane odpady należy pozostawić w miejscach, do których bez problemu dojedzie samochód odbierający odpady. O miejscu pozostawienia worków z odpadami należy powiadomić CEE.
 
Prosimy o zgłoszenia grup oraz podanie liczby uczestników do dnia 19-tego kwietnia 2024 r., co pozwoli nam zakupić odpowiednią ilości niezbędnych materiałów (WORKI ORAZ RĘKAWICE), a także zakup prowiantu na ogniska (KIEŁBASKI ORAZ CHLEB)
 
Zgłoszenia przyjmowane są w:
 
Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku,
 
ul. Parkowa 12,
 
tel. 507 830 569.
 
 
 
MATERIAŁY DO SPRZĄTANIA, A TAKŻE PROWIANT NA OGNISKO BĘDZIE MOŻNA ODEBRAĆ W DNIU AKCJI
 
 
24-TEGO KWIETNIA 2024
 
od godz. 7:30
 
 
Na ognisko do CEE zapraszamy w dniu akcji od godz. 10:00