Europejski Tydzień Mobilności 2023r.

04.09.2023

Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku, Urząd Miasta Ełku oraz Miejski Zakład Komunikacji zapraszają do przyłączenia się do obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności 2023r.

16-22 września „Korzystam z MZK” – zamiast auta należy wybrać miejską komunikację.

Należy wypełnić  deklarację,  dołączyć do niej skasowane bilety MZK w dn. 16-22 września, bądź skserowany bilet miesięczny, dekadowy oraz należy napisać krótką informację na temat podróży komunikacją miejską i przynieś je do Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku do dnia 25 września 2023 r., aby otrzymać upominek.

DEKLARACJA DO POBRANIA

 

16-22 września #oszczedzamenergieelk

Kampania społeczna/ media społecznościowe

Zabawna forma aktywowania i zachęcania mieszkańców do oszczędzania energii w życiu codziennym. Kampania polegać będzie na umieszczaniu pod zdjęciami w mediach społecznościowych (facebook, instagram) hasztagu  #oszczedzamenergieelk dzięki czemu pokaże to w jak łatwy sposób można w życiu codziennym zadbać o nasze środowisko, jak niewielkim wysiłkiem można oszczędzać energię.  Kampania społeczna zmotywuje inne osoby do dbania o naszą planetę.

 

 

17 września Rowerem i pieszo przez Podlasie

Z powodów technicznych wyjazd się nie odbędzie. ! 

 

20 września „Turniej rowerowy”

Możliwość zmierzenia się uczniów z zagadnieniami dotyczącymi zasad ruchu drogowego oraz sprawdzenie umiejętności poruszania się w ruchu miejskim. Zmagania drużynowe.  W ogrodzie Centrum Edukacji Ekologicznej uczniowie klas IV-VIII pokonają tor przeszkód oraz przemierzą określoną trasę z zastosowaniem się do znaków poziomych i pionowych. Uczestnicy miło spędzą czas i jednocześnie sprawdzą umiejętność prawidłowego uczestnictwa w ruchu miejskim. Najlepsze drużyny zostaną nagrodzone.

termin nadsyłania zgłoszeń do 15 września .

 

21 września Marsz Nordic Walking - rekreacja w zgodzie z naturą

Propagowanie aktywnego spędzania czasu wolnego. Rozpoczęcie marszu godz. 9:00, ul. Zamkowa (za scena Eck) czas trwania marszu: ok. 2 godzin. Po marszu wspólne ognisko na terenie Cee w Ełku (produkty we własnym zakresie) Zapisy nie są wymagane!

 

22 września „Dzień bez samochodu” –

Bezpłatny przejazd komunikacją miejską za okazaniem dowodu rejestracyjnego. Wszystkie osoby, które pozostawią w domu swoje samochody będą uprawnione wraz z rodzinami do darmowych przejazdów komunikacją miejską. Dowód rejestracyjny upoważnia  do darmowego przejazdu osobę, na którą został wystawiony. Członkowie rodziny mogą korzystać z przejazdu wyłącznie w obecności posiadacza dowodu rejestracyjnego.